• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Adresacja 150 komputerów w firmie z trzema piętrami [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
331 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Thug Actor Nowicjusz (140 p.)

Zadanie mam tego typu: wykonaj adresację ip dla firmy 3 piętrowej 150 komputerów, adres sieci, 3 podsieci, 3 adresy rozgłoszeniowe i  10 hostów. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy zrobiłem w miare dobrze?

Możliwe odpowiedzi:
Dobrze. (0 głosów)
Źle. (0 głosów)
Dobrze, ale można zrobić to lepiej. (0 głosów)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Host 7 - ma taki sam adres jak adres sieci. Niedobrze.
Poza tym nauczyciel się pewnie przyczepić ze marnujesz adresy. Wk każdej sieci masz zaledwie kilka hostów a miejsca na 62.
komentarz 10 października 2016 przez Thug Actor Nowicjusz (140 p.)

Poprawione jest to temat na pracę zaliczeniową w szkole policealnej i sądze, że nie tyle nauczycielowi chodziło wypisanie wszystkich 150 hostów (mam tą pracę napisać ręcznie lol nie wyobrażam sobie pisania 150 hostów w tabelce) bardziej chyba mu chodziło o binarne przedstawienie tego i umiejętność obliczania to jest praca z pierwszych zajęć zresztą. Czy uważasz, że użycie całego zakresu 256 adresów to za dużo? jest na to inna opcja? Zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo, że sieć się rozrośnie i wolne adresy mogą się przydać.

Ps zadaniem nie było wypisanie 150 hostów tylko 10 więc wybrałem po 3 z dwóch pierwszych podsieci i 4 z trzeciej podsieci.

komentarz 10 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Tez bym tak zostawił (bo sieć się może rozrosnac) ale u mnie w technikum nauczyciel chciał jak najmniejsze sieci mieszczące podana ilość. Cholera wie jak lepiej zrobić. Ale jeśli w każdej ma być po 50 hostów a tylko tyle po prostu wypisales to w porządku.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 252 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez ShockOfficial Początkujący (390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 360 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez dariusz Obywatel (1,800 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...