• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali linux na laptopie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,112 wizyt
pytanie zadane 10 października 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Witam. Z miejsca chce uprzedzic wszelkich zniechecaczy i uswiadamiaczy. Tak wiem, znajomosc Kali Linuxa nie da mi mozliwosci ataku na pentagon. Tak wiem nie zrobie nic bez assemblera i pojde siedziec za ddosa. Z tym ze chce po prostu zobaczyc na poczatek jak sie z tym obchodzic bardziej z ciekawosci niz z checi zdominowania swiata,

Dobra to teraz pytanie: Mam HP Omen 15 z zinstalowana 10 (nie dalo sie kupic inaczej, wierzcie szukalem bez systemu) i mam problem z odpaleniem kali linuxa live. Mialowicie wylaczylem secure boota ale po tym wyskakuje mi blokada mowiaca ze musze wpisac kod. Kod jest podany nizej ale nie da sie go wpisac. Klawiatura reaguje jedynie na esc czyli powrot do windowsa. Probowalem rowniez wklepywac haslo z mysla ze moze jest tak jak w linuxach tekstowych, mianowicie nie wyswietla sie haslo przy wpisywaniu, ale nie. Jakies pomysly?
komentarz 10 października 2016 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Ewentualnie czy na Debianie live (O ile cos takiego istnieje) da sie robic testy penetracyjne?
komentarz 10 października 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Na wszystkim się da.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez ciemna_strona_klamki Gaduła (4,360 p.)
Na pewno wpisujesz tak jak jest tam napisane? Z HP jakoś nigdy nie maiłem problemu. Podłącz klawiaturę na USB i sprawdź. Na każdej dystrybucji możesz robić takie testy - musisz mieć tylko odpowiednie oprogramowanie. Nie ma żadnego problemu aby je doinstalować ale wtedy odpada wersja live. Akurat Kali ma wszystko pod ręką.
0 głosów
odpowiedź 10 października 2016 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Jeśli chcesz się bawić w penetracje korzystaj z Virtual Box/VMware tym bardziej, że masz dobry laptop. Jeśli chodzi o blokadę to czy upewniłeś się, że klawiatura reaguje ale reakcja nie jest widoczna? Wpisz kod wciśnij enter i zobacz co się stanie a może masz NumLock wyłączony?, jeśli nie zadziała sprubuj podłączyć zewnętrzną klawiaturę.
komentarz 10 października 2016 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Na VirtualBox nie chcial sie Kali odpalic. Zobacze na Vmware
komentarz 10 października 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)

U mnie na VirtualBox 5.1.6(host Windows 10 Home 64 bit) udało się odpalić Kali Linux 64 bit Light 2016.2.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 276 wizyt
–1 głos
1 odpowiedź 571 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez MrMoon Użytkownik (960 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 237 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez saikeN_N Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...