• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólny projekt - Python

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
939 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w Python przez azurek Początkujący (280 p.)
Cześć wszystkim,
Poruszę dzisiaj trochę inny temat.

Zakładam że na tym forum jest wiele osób znających, uczących się bądź chcących nauczyć się programowania w języku Python.

Chciałbym sie dowiedzieć czy znalazłby się osoby chętne by stworzyć jakiś wspólny projekt? :)
Pythona używam na co dzień a chciałbym również szlifować swoje umiejętności po godzinach :)

Osobiście używam Pythona do analizy danych i baz danych (Pandas, SQLite, MatPlotLib).

Zapraszam do dyskusji a może uda się stworzyć coś wspólnymi siłami :)

Pozdrawiam :)
komentarz 9 października 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Wysłałem wiadomość.
komentarz 9 października 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Chętnie poobserwuje, zrobię code review i ewentualnie doradzę ;) Na bycie pełnym członkiem projektu niestety nie mam czasu.
1
komentarz 12 października 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)
Powiem szczerze, że może i inicjatywa fajna, ale bez żadnego konkretnego pomysłu na projekt ta inicjatywa umrze prędzej niż powstała.
komentarz 14 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Pełna zgoda z obl

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 października 2016 przez syguts Bywalec (2,200 p.)
Ciekawa inicjatywa. Ja bym się pisał na ile będę w stanie znaleźć trochę czasu pomiędzy pracą, uczelnią i magisterką na tyle mogę dołożyć swoje kilka minut przy projekcie :)
0 głosów
odpowiedź 12 października 2016 przez azurek Początkujący (280 p.)
Cześć wszytkim,
Na początku powiem że nie zapomniałem i nie olałem tematu, miałem w ostatnim czasie trochę pracy i ze względu na to nie miałem możliwości śledzenia tematu.

Ale do rzeczy, dziekuję za zainteresowanie tematem, wszystkim którzy napisali do mnie na PW odpiszę jeszcze dzisiaj :)
Myślę że uda się zrobić coś wspólnie a przy okazji zdobyć cenna wiedzę :)

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie :)
komentarz 29 października 2016 przez pafthinder Nowicjusz (100 p.)
Cześć chłopaki. Forum przeglądam od jakiegoś czasu, ale jak zobaczyłem ten temat uznałem, że najwyższy czas by założyć konto i samemu wdać się w dyskusję.

Do rzeczy. Jak tam Panowie? Ruszył jakoś temat? Macie pomysł na projekt? Miejsce w zespole?

Chcę oficjalnie zgłosić swoją kandydaturę. Nie mam jakiś ogromnych umiejętności, ale wierzę, że przy odrobinie czasu poświęconego danemu tematowi będę w stanie zrobić dobrze robotę. Zresztą wierzę, że nie chcecie zrobić tutaj jakiejś najlepszej aplikacji na świecie, ale coś co będzie hulać i posłuży jako praktyka w wykorzystywaniu języka. A praktyka jest najważniejsza, co nie? :)

Także bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania - tutaj czy na PW, nie gra roli.

Dzięki, pozdrawiam!
0 głosów
odpowiedź 6 listopada 2016 przez azurek Początkujący (280 p.)
Cześć wszystkim,

Przepraszam że tak długo się nie odzywałem, tutaj w temacie jak i w wiadomościach prywatnych ale wszystko było związane z moim ogromnym deficytem czasowym.
Miałem naprawdę sporo pracy w ostatnim czasie i nawet nie miałem głowy do tego żeby przysiąść do tego pomysłu.

Ale czas się zaprzeć i zacząć coś robić.
Tak jak wyżej wspomniałem pracuję przy analizie i wizualizacji danych.
W ostatnim czasie zacząłem używać w większym i mniejszym stopniu baz danych(Big data).
I mój pomysł na projekt jest własnie z nimi związany.

Po głowie chodzi mi napisanie klienta bazodanowego.
W późniejszym czasie zaimplementowanie narzędzi do wizualizacji i analizy danych zawartych w bazie.

Szerszy opis postaram się wrzucić na dniach a teraz czekam na ciekawą dyskusję i ewentualnie nowe pomysły  :)

Pozdrawiam :)
komentarz 16 listopada 2016 przez pafthinder Nowicjusz (100 p.)
Klient bazodanowy - to znaczy, że chcesz napisać własnego mySQL'a, czy program do łączenia się z mySQL'em (czy tam inną bazą danych)?

Zgaduję, że dane w naszej bazie będą zmyślone, jakieś propozycje czego mogą dotyczyć? Może statystyki piłkarskie na przestrzeni lat? Albo poprowadzimy własny wyimaginowany sklep monopolowy i będziemy analizować czy więcej zarabiamy na menelach, czy na eksluzywnych klientach wpadających raz do roku?

Tak sobie rzucam ;]
0 głosów
odpowiedź 14 grudnia 2016 przez azzurek Nowicjusz (170 p.)
Cześć wszystkim,

Nie wiem czy projekt ruszył czy też nie ale chciałbym się przyłączyć :)

Programuję w Pythonie oraz SQL.
Z chęcią podszlifowałbym z wami swoje umiejętności :)

Proszę o kontakt jeżeli temat nadal aktualny :)
0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Pierwszy post jest z 2016 roku, jak nic nie ruszyło, to już nie ruszy :)
–1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2018 przez przemal Nowicjusz (140 p.)
Witam ,

Rozpoczołęm niedawno naukę Pythona ale wiadomo bez praktyki nauka nie ma sensu :).

Czy dalej tworzycie wspólne projekty ?.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 565 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2016 w Python przez Ravus Początkujący (470 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 832 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2023 w Python przez wojtek_programista Nowicjusz (170 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...