• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie kupić Windows 7?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
17,636 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)

Witam
Pytanie pojawiło się już kilka razy,  ale było ogólne, a ja mam bezpośrednie skierowanie

Chcę kupić Windows 7 Home Premium (oczywiście zależy mi na taniej i licencjonowanej wersji). Mam dwie strony,  w sumie jedną stronę i jedną aukcje.


Strona jest pod tym linkiem:
https://www.lizengo.pl/microsoft/windows-7-home-premium
Tutaj domyślam się, że dostanę klucz i pakiet instalacyjny, który będę musiał wgrać na płytę lub USB i dopiero zainstalować na komputerze.

Druga możliwość to aukcja na allegro:
http://allegro.pl/windows-7-home-premium-32-64-bit-coa-oem-i6553176701.html
Tutaj, chyba (nie jestem pewien) wysłana zostanie mi także płyta z systemem,  tylko nie wiem jak z legalnością, bo pisze,  że produkt używany,  a licencja OEM daje możliwość zainstalowania na tylko jednym komputerze, a przy zmianie trzeba się skontaktować z Microsoft ' em.

I tu moje pytanie: Co radzicie?  Gdzie kupić i jak z licencją.

komentarz 9 października 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)

Raczej bezpiecznie nie kupisz Windowsa 7,8, 8.1, możesz kupić Windows 10. Jeśli chcesz odpowiedź na pytanie z licencją to ten film ci wszystko wyjaśni:

https://www.youtube.com/watch?v=Pkp5TmUHkI4

4
komentarz 9 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Nie ma czegoś takiego jak legalny Windows za 50 zł ;)

Zejdź na ziemie i nie bujaj w obłokach. Windows 7 to koszt około 500 zł.
komentarz 9 października 2016 przez Zaglowiec Dyskutant (9,200 p.)
Dzięki. Film widziałem już wcześniej, dlatego jestem zdziwiony, że sprzedają używaną wersje OEM Windows'a. Liczyłem właśnie, że może gdzieś jestem wstanie kupić bezpiecznie 7. A ta pierwsza strona? Też nie warto ufać?

A z bujaniem w obłokach. Biorę pod uwagę, że Windows 7 wyszedł już z obiegu i nie jest sprzedawany przez sklepy. Przez co ludzie, być może sprzedawcy sprzedają w ten sposób pozostałości z magazynów. Jakby nie patrzeć teraz wszędzie jest już dostępny Windows 10
komentarz 9 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 9 października 2016 przez manjaro
To są kradzione kopie albo przemycone z uczelni, Ewentualnie ze zutylizowanych laptopów. W żadnym wypadku nie są legalne.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 października 2016 przez fufu226 Nowicjusz (160 p.)

Lizengo.pl Sprzedaje REAKTYWOWANE klucze do Windowsa (przynajmniej jeżeli chodzi o windows 7). Te klucze są legalne według Trybunału sprawiedliwości gdyż to się profesjonalnie nazywa obieg wtórny. Jest jedna ważna sprawa do poruszenia wobec tego klucza, nie przypiszesz go do konta Microsoft. Wszystkie informacje uzyskałem od Supportu LizengoPolska

komentarz 10 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Proszę napisać rzetelnie że te klucze NIE SĄ LEGALNE według producenta czyli Microsoftu. Nie przypiszesz ich do konta bo nie są legalne.

komentarz 11 października 2016 przez fufu226 Nowicjusz (160 p.)
Zacytuj z strony Microsoftu że to jest nie legalne i podaj dokładnie link do tego, jeżeli Microsoft sam reaktywuje te klucze, to czemu to nie jest legalne?
komentarz 11 października 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 11 października 2016 przez manjaro

Bardzo proszę:

"Uważaj na klucze produktów sprzedawane oddzielnie

Z wyjątkiem Kart z kluczem produktu z dołączonymi Certyfikatami autentyczności firma Microsoft nie umożliwia nabycia kluczy produktów jako samodzielnych produktów. Jeśli jest dostępna oferta aukcji lub ogłoszenie w trybie online dotyczące kluczy produktów na sprzedaż, najprawdopodobniej te klucze zostały skradzione lub są sfałszowane. W przypadku zakupu i użycia skradzionego lub sfałszowanego klucza produktu do aktywowania systemu Windows zainstalowanego na komputerze klucz może nie działać, być już w użyciu na innym komputerze lub zostać później zablokowany przez firmę Microsoft po zgłoszeniu jego kradzieży"

Żródło:  https://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/Shop.aspx

Poza tym tak na logikę dla myślących. Jak telewizor u producenta kosztuje 3 tys zł to w Media Expert nie będzie kosztował 300 zł....

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,120 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Bot Użytkownik (760 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...