• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hekko nie wysyłają się wiadomości e-mail

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,221 wizyt
pytanie zadane 8 października 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
edycja 8 października 2016 przez ShadoWs

Witam mam mały problem z hekko. Pomagam kumplowi ze stroną wcześniej mieli jakiegoś innego gościa ale tamten sobie leciał w kulki i dali sobie z nim spokój. Kumpel odzyskał konto do hekko i teraz mamy problem z e-mail. Mam formularz kontaktowy u mnie na stronach które są w hekko działa normalnie wiadomości mi przychodzą. Tutaj na tym koncie do hekko znajomego nic nie przechodzi tak jak by były blokowane link do strony. http://ckpl.pl/ Czy jest jakaś opcja w directadmin która może to blogować albo coś? Z góry dziękuję za pomoc. Tu link mojej strony tu dokładnie jest ten sam formularz i normalnie wysyła http://testdj.hekko24.pl/

Kod php formularza 

<?php
$name = $_POST['name'];
$email = $_POST['email'];
$tele = $_POST['tele'];
$termin = $_POST['termin'];
$wiado = $_POST['wiado'];

$dokogo = "mój@";

$naglowki = "Reply-to: ".$dokogo." <".$dokogo.">".PHP_EOL;
$naglowki .= "From: ".$dokogo." <".$dokogo.">".PHP_EOL;
$naglowki .= "MIME-Version: 1.0".PHP_EOL;
$naglowki .= "Content-type: text/html; charset=utf-8".PHP_EOL; 

$tytul = "CKPL - Formularz Kontaktowy";

$wiadomosc = "
<html> 
<body>
	<i>Imie i nazwisko:</i> <b>" . $name . "</b><br>
	<i>Email:</i> <b>" . $email . "</b><br>
	<i>Telefon:</i> <b>" . $tele . "</b><br>
	<i>Termin:</i> <b>" . $termin . "</b><br>
	<i>Wiadomość:</i> <b>" . $wiado . "</b>
</body>
</html>";

echo mail($dokogo, $tytul, $wiadomosc, $naglowki);
?>

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 października 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)

Po 1 - funkcja mail nie zawsze działa zgodnie z oczekiwaniami, wasz mail może dotrze po kilku godzinach
Po 2 - najlepiej zaimplementować jakąś bibliotekę do wysyłania Emaili np PHPMailer
Po 3 - mam nadzieję że $dokogo = "mój@"; jest w ten sposób wyedytowane na potrzebę pokazania kodu


 

komentarz 9 października 2016 przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
1. Nie działa w ogóle po 3 dniach nie przychodzi ten sam skrypt na innym koncie hekko mail przychodzi prawie że od razu.

2, Rozejrzę się za czymś takim

3. No jasne że tam zmieniam na swojego @ :D Tak tu tylko zmieniłem żeby kod pokazać :)
komentarz 7 listopada 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Zdecydowanie lepiej użyć jakiejś libki do SMTP. Chyba, że masz dostęp do swojego php.ini to obczaj tam konfiguracje funkcji mail. Jednak przy przenoszeniu projektu na inny serwer będziesz miał ten sam problem.

Używając libki jak PHPMailer ew. SwiftMailer masz wszystko w konfiguracji aplikacji i przenosisz to razem z resztą kodu.
komentarz 7 listopada 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ad.2 SwiftMailer

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 488 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2016 w Nasze projekty przez weats Początkujący (470 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 371 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez kry181 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 677 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w PHP przez Tomo231 Początkujący (320 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...