• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak pociąc i zakodowac PSD

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
587 wizyt
pytanie zadane 7 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Vromix Początkujący (410 p.)

Pytanie odnośnie PSD nie wiem jak je pociąc zeby było mi dobrze to zakodowac, zeby strona wyglądała tak samo jak w photoshopie. A dokładniej chodzi mi o zawartość wewnątrz, tak zeby tło nie bylo całościa tylko oddzielony srodek od pozostałej części. Oczywiście moge uploadnąc całego PSD

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 października 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
  1. Wyłącz napisy  i style warstw [nie widzę żadnego, który powinien zostać]
  2. Ukryj ten gradient. Wytnij element ze zdjęciem, gradient zrobisz w CSS.
  3. "Zawartość Przykładowa" i "Przykładowe prace" są do zakodowania w CSS
  4. Wytnij zdjęcia z " Przykładowe prace" - jeśli chcesz ich użyć
  5. Cień otaczający ten "kontener" zrobisz bez problemu w CSS
  6. To największe zdjęcie wytnij, ale najpierw wyłącz widoczność tego całego  kontenera
  7. Logo wytnij, najpierw wyłączając widoczność wszystkich warstw pod nim, aż pokaże się szachownica 
  8. Napis w elemencie "Przykładowe logo" zrobisz w HTML + CSS
  9. Nawigacja i buttony to samo, formularz, stopka to samo
  10. Ten wzorek papieru / muru chyba nie da się powielić jako mały obrazek, więc raczej też trzeba wyciąć cały [nie wiem, dokładnie nie widzę]
  11. Zapisz zdjęcia pamiętając, aby znaleźć złoty środek między wyglądem, a rozmiarem w pamięci

I tyle. Mam nadzieję, że PS'a znasz na tyle, że powycinać i wyłączyć warstwy / style potrafisz? Jeśli nie, to szukaj tutoriali, długie nie będą. Photoshopa już Ci w ten sposób nie opiszę yes

komentarz 8 października 2016 przez Vromix Początkujący (410 p.)
A gdybym pociął to tylko na 2 części ? całe tło od góry do dołu jako jedna część + srodkową zawartość jako 2 część. Bez menu fotera oczywiscie i loga. Czy było by potem problematyczne zakodowanie reszty i rozmieszczenie ?
komentarz 8 października 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Problematyczne - nie. Błędne. Wiesz, ile się będzie ładował tak olbrzymi obrazek? Co się da, napisz w CSS.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cinek4 Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cinek4 Nowicjusz (180 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 690 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2021 w HTML i CSS przez lukasz21 Obywatel (1,090 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...