• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozdarcie wewnętrzne - co robić dalej ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Inne języki przez EasyPeasy Użytkownik (550 p.)

Witam. Od samego początku proszę o poważne odpowiedzi bo to jest poważne pytanie.

 

Około 1,5 roku temu uczyłem się html,css, js wszystko świetnie szybko mi szło, powiem szczerze że nawet dorobiłem sobie kilka złoty na tym, lecz w pewnym momencie nauki JS przyszła niechęć. Pomimo tego że czułem to że lubie nawet programowanie WEBOWE - to co napiszesz pojawia się na stronie i fajnie :).

Jeszcze przed tym interesowałem się linuxem, sieci, atakowałem swoje sieci, wycinałem ataki/adresy, itp itd. Uczyłem się tworzenia hostingu (VPSY/tworzenie kontenerów) takie tam pierdołki.

I do tej pory mam te rozdarcie, że nie wiem co robić iść w bezpieczeństwo sieci it / web.

Teraz tak myślę czy to dobry pomysł zacząć uczyć się PYTHONA pod linux, sieci i tak dalej i potem nie połączyć tego z WEB? 

Powiedzmy sobie szczerzę, każdy chce mieć kiedyś dobrą pracę i musi być w czymś dobry, a gdzie się nie spojrzy to web-developerzy mają dużo ofert pracy i wgl.

najbardziej przytłacza mnie to, że obecnie z web-developerki mogę sb coś tam dorobić bo coś tam umiem, a z sieci/linuxa dla takiego gówniarza nic nie ma. 

Chodzi też o to, że np. pisania webowego widać efekty, piszesz sobie stronę inni to widzą, a w linuxie no nic takiego nie ma :P (jeśli wiecie o co chodzi)

 

Czy ktoś z was miał takie rozdarcie ? Co zrobił.

Proszę o jakieś porady

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 października 2016 przez letni_deszczyk Obywatel (1,700 p.)
No ale dlaczego nie możesz zajmować się jednym i drugim? Wcale nie musisz wybierać jedno albo drugie, ta branża nie dość że nie wymaga takiego podejścia, to nawet preferuje posiadanie rozleglejszej wiedzy z kilku różnych gałęzi IT.
komentarz 7 października 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
O ile ma się specjalistyczną wiedzę w jednym a reszta to tylko dodatki.
komentarz 7 października 2016 przez EasyPeasy Użytkownik (550 p.)
Ale chce coś właśnie wybrać z czym będę miał doczynienie w przyszłości, a jak będe robił to i to też fajnie, ale czy nie lepiej szkolić się bardziej w jednej dziedzinie ?

 

Dzięki w ogóle za odpowiedź
komentarz 9 października 2016 przez letni_deszczyk Obywatel (1,700 p.)
Nie lepiej. Zawsze łatwiej znaleźć zatrudnienie znając jedno i drugie, a przyszła praca zapewne i tak będzie wymagała od Ciebie douczenia się do pracy nad aktualnym projektem.

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 823 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez rafal1997 Gaduła (3,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,221 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 997 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Python przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...