• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer głosowy Discord dla forum

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,072 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Sprawy forum przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
edycja 6 października 2016 przez Avernis
Cześć. Z racji że na forum jest tylko chat to chciałbym pozapraszać was na serwer discord: https://discord.gg/mA6AddD

Serwer na razie jest w fazie "beta", gdyż nie mogę sobię poradzić z tym aby zwykli członkowie mogli tworzyć kanały, ale usuwać tylko te przez siebie stworzone. Przyjmę każdą sugestię.
komentarz 8 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
IRC lepszy :P
komentarz 5 lipca 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Nie wiedziałem że IRC ma chat głosowy :D

Sam korzystam z IRCa, ale sorry, przyszłość jest dziś :)
komentarz 5 lipca 2018 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Po 2 latach czat IRC wciąż stoi w porównaniu do serwera Discord.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Serwer jeszcze istnieje?
komentarz 5 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Z tego co mi wiadomo serwer nie istnieje, ale mamy swój kanał na IRC - klient.

komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Trzeba wtedy zrobić
komentarz 5 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Trzeba wtedy zrobić

Kiedy? I co? Jeśli chodzi o założenie serwera Discord to można zakładać, ale biorąc pod uwagę to, że na IRC tłumów nie ma, to wątpie żeby na Discordzie były (pomijając już to, że wszyscy się przyzwyczaili do IRC i raczej nie będziemy chcieli  go zmieniać)

komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
Serwer. W sensie na discordzie to przecież raz dołączasz i jesteś aż nie opuścisz, na IRC jest tak że jak opuści się strone to się wychodzi, więc będzie troche więcej osób niż tam
komentarz 5 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

więc będzie troche więcej osób niż tam

Więcej osób pod względem ilości zapisanych a aktywnych - tyle samo (albo mniej - dlaczego mówiłem wcześniej), poza tym było już kilka takich propozycji, one nie przeszły. 

na IRC jest tak że jak opuści się strone to się wychodzi,

1. Można sobie zainstalować dedykowanego klienta IRC i wtedy trzeba mieć uruchomiony mały program (można sobie ustawić automatyczne połączenie + start przy włączeniu systemu)

2. Tak ma być - jeśli widzę że ktoś jest to jest i jak do niego mam sprawę to on mi zaraz odpisze. Poza tym nie wiem dlaczego ktoś ma być cały czas na serwerze (no, może z wyjątkiem administracji)

komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
  • tylko że na IRC też są ludzie, którzy są aktywni a nie piszą
  • Discord i tak przoduje pod względem wyglądu, emotkion itd. (patrz betterdiscord i customowe emotikony)
  • Jak go nie ma, to nie zabardzo mu napiszesz. Na discordzie nawet jak ktoś jest offline można do niego napisać, kiedy będzie online to to przeczyta. Niech jest cały czas na serwerze bo np. słyszy jak go ktoś oznacza w wiadomościach nawet gdy nie pisze na chacie
komentarz 5 lipca 2018 przez Username Obywatel (1,350 p.)
komentarz 5 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

@Username,

Jak go nie ma, to nie zabardzo mu napiszesz.

Na swoim IRC mamy bota, który po wywołaniu odpowiedniej komendy, zapisuje wiadomość i jak dana osoba jest aktywna, napisze coś na chacie to od razu dostaje powiadomienie. Odnośnie reszty odpiszę w tamtym wątku.

Podobne pytania

+3 głosów
2 odpowiedzi 2,578 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2017 w Sprawy forum przez niezalogowany
+18 głosów
10 odpowiedzi 4,886 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2019 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 6 maja 2015 w Sprawy forum przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...