• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nie udało się otworzyć sesji dla maszyny wirtualnej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
18,661 wizyt
pytanie zadane 4 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Lotoos Początkujący (260 p.)
zamknięte 5 października 2016 przez Lotoos

Hejo, mam problem z virtualbox'em. Gdy odpalam system linux(debian) wyskakuje coś takiego 

No dobra.. przeszukałem internety, google, fora itp.. Piszą, że w biosie trzeba ustawić opcję wirtualizacji na "on". No tak.. ale ja w swoim biosie utility nie mam takiej opcji. W sumie w AMD podobno nie ma tej opcji, wiec spoko. Szukałem rozwiązania dalej. Znalazłem coś: Virtualbox -> ustawienia -> system -> procesy-> Włącz PAE/NX. Nie działa. W sumie pisze, że trzeba włączyć opcje w BIOSIE. Nie wiem już co robić.. 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany, rozwiązanie jest jako "najlepsza".
komentarz 5 września 2019 przez zort Bywalec (2,080 p.)
1. CMD

2. bcdedit /set hypervisorlaunchtype off

3. Restart

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 października 2016 przez Lotoos Początkujący (260 p.)
 
Najlepsza

Problem rozwiązany, okazało się że system wirtualny był do kitu. Zaimportowałem ubuntu i wszystko gra, tak samo pobrałem na nowo debiana. Działa ;-) Nie wiem o co chodziło ale udało mi się uniknąć tego. 

0 głosów
odpowiedź 4 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Włączyć opcje w biosie.

 AMD-V 

komentarz 4 października 2016 przez Lotoos Początkujący (260 p.)
No dobra, a co jeśli takiej nie mam?
komentarz 4 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zdjęcia z biosa? Za mało informacji no i to zdjęcie co wrzuciłeś, nie potrafię nic na nim przeczytać.

Nie chcę twierdzić, że nie wspierasz wirtualizacji, ta opcja na pewno tam jest ;d  

Ja u znajomego musiałem kiedyś wyłączyć usługę Hyper-V, aby VBox pozwolił tworzyć, maszyny 64Bitowe, tak to miałem samo 32. (Pomimo włączonej opcji Intel-VT)
komentarz 4 października 2016 przez Lotoos Początkujący (260 p.)

 

 

Zdjęcia z neta ale BIOS taki sam ;p Nie widzę takiej opcji, nawet spokrewnionej xd

 

komentarz 5 października 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Internety polecają zrobić update BIOSU / Wyłączyć Hyper-V.

Tyle maksymalnie jestem w stanie pomóc.
komentarz 5 października 2016 przez Lotoos Początkujący (260 p.)
No dobra, spróbujemy update ;p dzieki
–1 głos
odpowiedź 5 października 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)

Spróbuj:

Ustawienia(dla wybranej maszyny) -> System -> Akceleracja

komentarz 5 października 2016 przez Lotoos Początkujący (260 p.)

yym, nie działa, nawet nie jest dostępne (-: 

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 18,246 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,441 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,815 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez OmbreNight Początkujący (420 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...