• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka o algorytmach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
413 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Offtop przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)

Witam, tydzień temu skończyłem książkę C++ Szkoła Programowania Wydanie VI.
Teraz zastanawiam się nad zakupem jakiejś książki o algorytmach, i chciałem się spytać czy ta książka
http://ksiegarnia.pwn.pl/Wprowadzenie-do-algorytmow,68706413,p.html jest dobra? Może ktoś z was ją posiada i mógłby się wypowiedzieć. Dodam, że jestem uczniem 1 klasy technikum informatycznego, więc nie wiem czy bym ją zrozumiał.
Pozdrawiam.

komentarz 3 października 2016 przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
Nie spytałem się jakie książki polecacie, tylko czy ta książka jest dobra, oraz czy na poziomie 1 technikum będę w stanie ją zrozumieć. :)
komentarz 3 października 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
O ile mnie pamięć nie myli, to polecaną książką do algorytmów jest => http://helion.pl/ksiazki/algorytmy-bez-tajemnic-thomas-h-cormen,algbet.htm

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
Książka jest nieco zaawansowana, wymaga już trochę wiedzy i zrozumienia struktur danych oraz wiele rzeczy nie jest prosto i zrozumiale określone. Dodatkowo jest na prawdę bardzo gruba, niewygodnie się czyta, wydaje mi się że jak na pierwszą technikum jest nieco za bardzo rozszerzona. Ale gdy poznasz już solidne podstawy programowania i typu struktur danych to bardziej od powyższej  polecam książkę Algorytmy Dasgupta, o wiele cieńsza i również można się z niej całkiem sporo nauczyć, nie zawiera aż tylu nudnych nie do końca zrozumiałych definicji i dowodów których i tak nigdy nigdzie nie wykorzystasz w praktyce.
0 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Książka bardzo dobrze napisana, aczkolwiek dość ciężka ( trzeba czytać kilka razy, żeby zrozumieć ).

Polecam :)

Jeśli chcesz mogę Ci odsprzedać -> priv

Podobne pytania

+12 głosów
1 odpowiedź 2,291 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2017 w Java przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,477 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...