• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program sterowany zdalnie z innego komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
340 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w C# przez timrh Mądrala (6,030 p.)
Witam, jestem ciekaw co muszę zrobić aby móc zdalnie sterować programem z komputera A na komputerze B? Na przykład: mam program który robi kopię zapasową i jestem na komputerze A. Włączam jakiś menager moich programów robiących kopię i klikam żeby mi zrobiło kopię a on na komputerze B jeżeli jest włączony to włącza program i robi tą kopię. Nie wiem jak się za to zabrać, poradzi ktoś? (C++, C#)
komentarz 3 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Mysle ze WinApi i protokoly TCP/IP do uzycia internetu, to znaczy polaczenia sie z komputerem, a dalej musisz wiedziec jak dziala komputer i jak to sie wszystko odbywa... Ciekawe czy jestes na tak wysokim poziomie?
komentarz 3 października 2016 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
@krrr123 "jak działa komputer i jak to wszystko się odbywa" dużo mi to mówi.
komentarz 3 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co mam Ci powiedziec... Jak dziala polaczenie miedzy komputerami, jak zanjduja sie w sieci domowej to jest inna bajka i innaczej... Jak odbywa sie polaczenie i synchronizacja, zadlne sterowanie komputera... Sa programy ktore na to pozwalaja, za zgada uzytkownika, trzeba podac IP komputera i sie zgodzic... przesledz dzialanie, rozbij na male lementy i probuj... Nie jestem specem, programuje boto lubie, a nie bo chce pracowac jako programista... Wielu by Ci teraz powiedzialo, jesli pytasz to znaczy, ze nie jestes gotowy.....

 

Nie wiem na jakim poziomie jestes, jaka ksiazke przeczytales, jaki kurs robiles, czy opanowales obiektowke itd...

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 października 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Witam, jestem ciekaw co muszę zrobić aby móc zdalnie sterować programem z komputera A na komputerze B?

A czy może być gotowe rozwiązanie, czy Ty chcesz to napisać od zera?

(...) klikam żeby mi zrobiło kopię a on na komputerze B jeżeli jest włączony to włącza program i robi tą kopię.

Przede wszystkim musi istnieć połączenie przez sieć pomiędzy tymi komputerami. Z gotowych rozwiązań to możesz użyć OpenSSH lub TeamViewer.

komentarz 7 października 2016 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
Tzn. wolałbym sam to napisać żeby zrozumieć jak to działa, ale jeszcze nie jestem świadom ile pracy to wymaga.
+1 głos
odpowiedź 3 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Jeśli chodzi o C# to przeanalizuj namespace System.Net(.Sockets). Wszystko możesz zrobić za pomocą klas TCPListener oraz TCPClient. Jest to bardzo proste i intuicyjne.
komentarz 3 października 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tyle że potem jeszcze zależy czy mają komputery łączyć się w sieci lokalnej czy z zewnątrz. Bo jeśli z zewnątrz to musi komputer ktory bedzie serwerem udostępnić przez Port Forwarding lub skorzystać z jakiegoś pośrednika typu serwer VPS
komentarz 7 października 2016 przez timrh Mądrala (6,030 p.)
Okej zobaczę, dzięki.
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Daniel Vivas Nowicjusz (140 p.)

Spróbuj AEROADMIN również. Jest to darmowy dla użytkowników domowych i biznesowych użytkowania, nie mając nic do skonfigurowania

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 504 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2018 w C i C++ przez Niebieski_Zerg Użytkownik (610 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 584 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w C i C++ przez Maksio420 Nowicjusz (220 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 379 wizyt
pytanie zadane 29 września 2015 w C i C++ przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...