• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto zacząć od ASP.NET Core?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
2,602 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w C# przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)
edycja 3 października 2016 przez crucialbase
Witam,

ostatnio przerabiałem sobie książkę o ASP.NET MVC 5. Chciałbym zacząć od napisania jakiejś własnej strony/aplikacji webowej właśnie w tej technologii. I teraz pytanie czy warto zapoznać się z ASP.NET Core, czy jeszcze lepiej zaczekać i poznać bardziej ASP.NET zwykły (MVC 5)?

Dokładniej mówiąc .NET Framework czy .NET Core?
komentarz 3 października 2016 przez gsharp Początkujący (280 p.)
Dołączam się pytania. Osobiście programowałem w ASP.NET MVC 5, zrobiłem strone http://fortytorun.pl/ i teraz mam dylemat czy dalej się rozwijać w tej (starszej) technologii, czy przyszłościowo poznawać Core...
komentarz 24 października 2018 przez michalkarcz Nowicjusz (100 p.)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez BIREXD Obywatel (1,180 p.)

Nie jest to konieczne, lecz jeśli masz dużo czasu to możesz poznać ASP.NET zwykły. Wówczas łatwiej by tobie było  ASP.NET MVC 5, gdyż posiada podobne składnię.

komentarz 3 października 2016 przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)
Pisząc zwykły chodziło mi o MVC 5. Moje niedomówienie, rozpatruję tutaj ten który stoi na .Net Core i ten System.Web. Zapewne co nie co się różnią, dlatego lepiej zagłębić się od razu w tym nowym, czy pozostać i poduczyć się asp.net mvc 5?
–1 głos
odpowiedź 3 października 2016 przez niezalogowany
.NET Core ma w tej chwili olbrzymie braki w dokumentacji. Cała masa błędów, które napotkasz po drodze, będzie spędzać Ci sen z powiek, bo spora część istniejącej dokumentacji jest nieaktualna. Każdy większy update wnosi zmiany, które często wymagają przebudowania sporej części aplikacji, bo zmienia się praktycznie WSZYSTKO. Jeśli nie znasz ASP.NET, to .NET Core będzie dla Ciebie udręką.
komentarz 3 października 2016 przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)
Słyszałem, że Core jest już stabilny, a ja chciałbym sobie zacząć na początek od aplikacji w stylu magazynu produktów lub czymś podobnym. Lepiej pozostać przy starszym rozwiązaniu?
komentarz 3 października 2016 przez niezalogowany

Słyszałem, że Core jest już stabilny...

Zainstaluj, zacznij w nim pisać i sam się przekonaj. 

Lepiej pozostać przy starszym rozwiązaniu?

Tak, chyba, że nie jest to rozwiązanie komercyjne i robisz to głównie dla siebie. W takim wypadku dłub sobie w czym chcesz :P

komentarz 3 października 2016 przez crucialbase Nowicjusz (140 p.)
Nie, niekomercyjne projekty, głównie do nauki asp.net. Chcę nabyć doświadczenia, również w kontekście rynku pracy. I stąd dylemat czy zagłębić się w mvc 5 czy już zacząć od core'a
komentarz 3 października 2016 przez niezalogowany

W takim razie śmiało nurkuj w Core. Z tym, że jak wcześniej pisałem, nie znając ASP.NET napotkasz masę problemów, z którymi będziesz miał trudno sobie poradzić - dokumentacja w tej chwili leży, jedyna nadzieja, to SO ;)

komentarz 24 października 2018 przez michalkarcz Nowicjusz (100 p.)

@ZlapZabijIZakop,
dział b.spoko
i tutaj spoko kurs , tak na chłopski rozum
https://www.udemy.com/aspnet-core-2-mvc/?couponCode=KLNNETCOREFBYTEE

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 890 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2019 w C# przez Szaradek Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2023 w C# przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,201 wizyt
pytanie zadane 4 października 2017 w Inne języki przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...