• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Material design do aplikacji w Android Studio

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
539 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w Java przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
edycja 1 października 2016 przez wojtekw0703
Witam wszystkich,
Na początku chciałbym zaznaczyć,że jestem zielony na temat tworzenia aplikacji na Android,więc proszę o wyrozumiałość.

Mam zamiar stworzyć moją pierwszą aplikację korzystając z Android Studio. Jak większość twórców aplikacji,dużą uwagę stawiają na wygląd danej apki. Ja również chciałbym stworzyć aplikację, która będzie ładnie wyglądać, cieszyć oko.

Wpisałem w Google "flat design apps" . Wszedłem na pierwszą lepszą stronę i są zamieszczone tam przykłady takich material design. Teraz pytanie... Czy jest jakaś strona z darmowymi material design, który bym pobrał i dodał do mojej apki? Pobrałem jakiś przykład,ale to tylko mam tam obrazki otworzone w Photoshopie.
Pytam się tutaj, ponieważ nie wiem czy te przykłady w necie są tylko po to,aby się wzorować  czy pobrać i użyć w swojej apce...

Jeśli nie da się pobrać to za pomocą jakiego programu zrobić fajny material design ?

Proszę o pomoc (zależy mi na tym) i z góry dziękuję :) .

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 października 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Jeśli możesz trochę wydać: http://eduweb.pl/kursy/android/material-design-projektowanie.html

Sam kupiłem, mogę polecić. Profesjonalne podejście, wszystko aktualne - sprzed jakichś 4-5 miesięcy.

Do kursu jest dołączona biblioteka z grafikami, których można używać we własnych projektach. 

komentarz 1 października 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź. Jest szansa na coś darmowego ?
komentarz 1 października 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
edycja 1 października 2016 przez lateM

No załóżmy, takie coś:

http://www.bestpsdfreebies.com/freebie/flat-ui-buttons/

[stronę sobie dokładniej przeszukaj w wolnej chwili, pewnie znajdziesz coś lepszego]. Elementy UI zazwyczaj mają rozszerzenia PSD, lub AI, dzięki czemu przy pomocy Photoshopa, czy Illustratora możesz je dostosować do własnych potrzeb - kolor, cienie. co Ci pasuje. [o ile autor na to zezwala - warto czytać każdą notkę o prawach autorskich, przy każdym pobieranym pliku, nawet jeśli napis krzyczy, że FREE].

Warto czasem przeszukać Dribble, czy Behance, jeśli nie dla darmowych grafik, to przynajmniej dla inspiracji. Graficy chętnie dzielą się owocami własnej pracy.

Ps-a, czy Illustratora możesz ściągnąć, trial jakiś czas pochodzi, zdążysz sobie grafiki powycinać ; )

 

komentarz 1 października 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Czyli jest taka opcja,żeby pobrać coś, powycinać (pozmieniać) i zapisać jako normalny obraz i wtedy dodać w Android Studio ?
komentarz 1 października 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
No tak. Lub pobrać gotowe pliki z sieci, bez wycinania. Wtedy też przeczytaj, 'jak bardzo darmowy' jest pobierany element
komentarz 1 października 2016 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Z tym pobraniem gotowego przykładu to jest duży problem. Chyba będzie trzeba wycinać. A jest jakiś program do robienia takiego material design ?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2018 w HTML i CSS przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 455 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2017 w HTML i CSS przez Chris Black Początkujący (330 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...