• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona www + aplikacja na telefon czy jest sens.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w Nasze projekty przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Mam takie pytanie. Chcę napisać stronę www/aplikację turystyczną responsywną. To znaczy mieszkam w małej miejscowości nadmorskiej i w wakacje robi się tutaj z 30 tys osób, a po wakacjach mieszka może z 500. I tak piszę stronę na której umieszczam wszystkie atrakcje, co zwiedzić, gdzie i jak pójść/dojechać, gdzie można dobrze zjeść, jakieś dyskoteki, gdzie ładna plaża, co warto a czego nie warto. Taki dość szczegółowy przewodnik po miejscowość, dodatkowo będzie posiadał stronę z aktualnościami gdzie będą znajdowały się wpisy z mojego bloga na temat tej miejscowości (bloga prowadzę od roku). No i teraz do sedna sprawy. Będzie wyszukiwarka np: wpiszemy pizza i pokażą się miejsca gdzie możemy ją zjeść. Po kliknięciu w link tej pizzeri przechodzimy na podstronę gdzie będzie opis, kontakt, itp. Na dole komentarze, a powyżej nich mapka (wykorzystam google maps, będzie pobierała lokalizację i wyznaczała trasę do miejsca/pizzeri). Dodatkową funkcjonalnością jaką chciałbym umieścić jest taki ala chat, połączony z fanpagem na fb, czyli jak ktoś coś, napisze lub doda zdjęcie na czacie to on pojawi się także jako post na fb na fanpage) Myślę że taki przewodnik ma dużą szansę, szczególnie patrząc  że o naszej miejscowości nie ma stron z opisem atrakcji, jedyne informacje w miarę bieżące to mój blog i jeszcze jednego pana. Patrząc w keyword plannera zobaczyłem dużą ilość zapytań na pewne frazy, wystarczy, że się dobrze wypozycjonuje, a będzie to łatwe bo stron konkurencyjnych jest mało, co widać po moim blogu, który łatwo się przebił po kilkunastu wpisach i wiekszość ruchu i popularności idzie do mnie. W przysłości chciałbym utworzyć bazę z ogłoszeniami noclegów tej miejscowości, więc blog i informator turystyczny jak najbardziej będą pomocne w znalezieniu klientów. A obecnie chciałbym zarabiać na adsense i reklamach sponsorowanych.

CZY JEST SENS PISAĆ DODATKOWO APLIKACJĘ NA TELEFONY POŁĄCZONĄ Z MOJĄ STRONĄ, CZY STRONA ZUPEŁNIE WYSTARCZY? Dużo roboty z napisaniem aplikacji, a pewnie i tak mało kto by ją zainstalował. Napisałbym ją w XAMARINIE by nie musieć pisać na każdą platformę osobno no, ale jego musiałbym się najpierw douczyć. Co sądzicie o tym pomyśle?
komentarz 1 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak dla mnie apka lepsza niz strona. Robisz ekrany i kazdy ma wybor i jakos apka jest poreczniejsza jezeli jestes w miescie niz stronka.... wiec apka jak najbardziej by byla ok

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

Jeśli samemu to robisz, to strona. Pamiętaj, że daną aplikacje chcesz skończyć w jakimś czasie.

Inną opcja, może być napisanie systemu do zarządzania w jakimś api (Może być REST), a później zintegorwać ze stroną. Wtedy masz o wiele łatwiej o dobudowanie jakieś aplikacji mobilnej.

komentarz 1 października 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
Sam będę to tworzył jeśli chodzi o kod, mam nadzieję że pomoże mi brat lub kumpel z uzupełnianiem treści i robieniem zdjęć oraz umieszczaniem danych lokali, atrakcji na mapach google, tak abym potem mógł to wykorzystać. Tylko nie wiem czy się zgodzą, bo będę mógł im odpalić część z reklam, po odliczeniu opłat za hosting, domenę itp., pewnie będą to niewielkie pieniądze. Jak się nie zgodzą to lipa, bo samemu będzie dużo ciężej.
0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Co do strony/bloga spoko pomysł szczególnie że masz już duży ruch, ale dla aplikacji raczej nie widzę szans bo z tego co opisujesz to robi to samo co google maps.
komentarz 1 października 2016 przez winiardesign Gaduła (3,930 p.)
No tak, aplikacja miałaby w zasadzie robić dokładnie to samo co strona.
0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Napisałbym ją w XAMARINIE by nie musieć pisać na każdą platformę osobno no, ale jego musiałbym się najpierw douczyć. Co sądzicie o tym pomyśle?

Ja uważam, że skoro znasz HTML i CSS to pisz tą aplikację w HTML i CSS
-> PhoneGap

ale jego musiałbym się najpierw douczyć

No więc właśnie, czyli jak wyżej.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 852 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...