• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwa porty USB przestały działać po podłączeniu pendrive'a

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,901 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Cześć. Mam dość dziwny problem z kompem, ale w sumie zawsze takie miewam, więc nie jestem zaskoczony :) Ale przejdźmy do rzeczy. Kumpel wczoraj przyniósł dwa pendrive'y. Podpiął jednego z przodu i po kilkudziesięciu sekundach zaskoczył, ale nie pokazywało całkowitej pojemności, ani zajętej. Trochę dziwne, bo u niego wszystko działało. Podpięliśmy drugiego pena i było OK. Jeszcze raz spróbowaliśmy z tamtym, ale to samo. Wypiął więc go i wpiął obok, gdzie zawsze mam podpiętego pada (cały czas USB z przodu), żeby sprawdzić drugie gniazdo, ale znów to samo. Podpiął więc tego dobrego pena i co? Jajco. Nie działa. Co lepsze od tego momentu oba porty USB nie działają. W ogóle Windows nie sygnalizuje, że coś się podpięło. Znaczy jeden czasem zaskoczy, ale Windows pokazuje, że sprzęt nie został prawidłowo zainstalowany i nie działa. Potem jeszcze podłączałem oba peny z tyłu i oba działały. Ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
Witam z tego co opisujesz sprawdź czy przewód USB jest prawidłowo podpięty pod płytę główną, Może tylko się poluzowały trzeba je docisnąć, sprawdź również panel przedni czy przewody się nie poluzowały.
komentarz 1 października 2016 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Zajrzałem do środka i wszystko wygląda dobrze. Nawet przepiąłem do innego wejścia na płycie głównej i nadal to samo.
komentarz 1 października 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
Poczytaj może odpowiedz znajdziesz tu https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/817900
komentarz 1 października 2016 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Niestety żadna z tych metod nie pomogła. Swoją drogą jak odinstalować wszystkie kontrolery USB z sekcji Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, skoro mysz i klawiaturę mam na USB i po chwili już nie mam czym sterować komputerem?
komentarz 3 października 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)

Jak to zrobisz uruchom ponownie komputer, zostaną samodzielnie przeskanowane przez system i się same zainstalują tylko proszę zwróć uwagę co robisz. Jak już odinstalujesz to jeszcze możesz zastosować program Snappy Driver.

komentarz 5 października 2016 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Tylko jak usunąć wszystko to co mi zaznaczyłeś, skoro po usunięciu niektórych z tych rzeczy przestaje mi działać mysz i klawiatura? Próbowałem z wciśniętym ctrlem, ale ten sposób nie działa.
komentarz 5 października 2016 przez forumall Gaduła (4,310 p.)

Może lepiej zastosuj Snappy Driver.

komentarz 2 listopada 2016 przez mmach1988 Użytkownik (510 p.)
Nic nie pomogło, ale chyba wiem w czym problem. Posiadam obudowę Corsair Carbide 500R, która często ma taki problem jak ja z przednim panelem. Dzięki za pomoc, ale chyba pozostaje kupno nowej obudowy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 653 wizyt
pytanie zadane 22 października 2017 w Sprzęt komputerowy przez marakuja Użytkownik (590 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (470 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...