• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++, czy jest sens?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
621 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w C i C++ przez Nathalie Nowicjusz (120 p.)
Wiem, że podobne pytanie pojawiły się już setki razy, wybaczcie za to,  ale odpowiedzi mi się nie spodobały, więc wolę się upewnić.

Zaczęłam się uczyć c++, wszystko fajnie, język bardzo mi się podoba i dobrze się w nim czuje. Ale wszędzie trafiam na odpowiedzi, że lepiej się uczyć javy, że teraz popularniejsza i łatwiej się jej nauczyć, że c++ umiera powoli i inne straszne rzeczy. Poza tym podobno bardzo długo trwa i jest to trudne, żeby w c++ zacząć robić coś sensownego i być w tym dobrym. I to mnie najbardziej przeraziło. Stwierdziłam, że przerzucę się na javę i jak już ją opanuję, to zajmę się na spokojnie c++. Ale java nie pasuje mi totalnie i nie mam ochoty się jej uczyć.

No i przyznaję, że patrzę też trochę na to z perspektywy pracy(nie zarobków, samej pracy) chciałabym móc zacząć coś robić jak najszybciej, a obawiam się, że w c++ zajmie mi to dużo dłużej niż javie.

I właśnie tu jest moje pytanie. Czy rzeczywiście jest tak źle z tym c++? Może powinnam spróbować dać jeszcze szansę javie, może przy drugim podejściu mi się spodoba? Jeśli mi się nie spodoba to i tak wrócę do c++, lepsze niż nic, ale może moje obawy są mylne i c++ wbrew pozorom, wcale nie ma się tak źle, jak piszą i powinnam bez obaw wrócić do nauki?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Poza tym podobno bardzo długo trwa i jest to trudne, żeby w c++ zacząć robić coś sensownego i być w tym dobrym.

To z pewnością. 

Ale to nie powinno mieć dla ciebie znaczenia. Ucz się tego, co lubisz. W Javie i tak dużo nie osiągniesz jeśli nie będziesz z tego czerpać przyjemności. Z tego co widze (i tylko z tego, żadne potwierdzone info) pisząc w javie łatwiej zostać typowym klepaczem kodu i dosłownie klepać mase podobnych schematycznie apek. W C++ jest kreatywniej... I ciekawiej (oczywiście zależy co lubisz, ale jeśli, jak piszesz c++ ci sie spodobał, tzn. że u ciebie zadziała) - więcej kontroli nad tym co się dzieje, możesz się bawić różnymi sztuczkami z pamięcią i składnią (?) języka która pozwala na różne zabawy niskim poziomem.

+1 głos
odpowiedź 30 września 2016 przez Dominik Lange Obywatel (1,700 p.)
Ucz się, C++ na pewno ci nie zaszkodzi :)
+1 głos
odpowiedź 1 października 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Po raz kolejny takie pytanie, wiec po raz kolejny taka odpowiedz :) http://m.imgur.com/bB5DK1f

Podobne pytania

+3 głosów
5 odpowiedzi 855 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2016 w Offtop przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
+3 głosów
11 odpowiedzi 16,097 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 334 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...