• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukam dobrego matematyka

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
441 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w Matematyka, fizyka, logika przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Witam wszystkich,szukam dobrych osób z matematyki  którzy mają troszeczkę czasu na rozmowę ze mną i pomoc z kilkoma zadaniami.Proszę mi tutaj napisać jak mogę się z wami skontaktować :)
komentarz 30 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
A moze jakies wymagania? Bo ja nie wiem jakie to tematy i jaki poziom, wiec trundo mi powiedziec czy to znam i potrafie
1
komentarz 30 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A nie mozesz po prostu tutaj zadać tych pytań?
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Zadania konkursowe dla gimnazjalisty
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
chce naprowadzenia do rozwiązania zadań
komentarz 30 września 2016 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
lekko nie jest , zadania na wykazanie/dowiedzenie są najgorsze

zad.1 tego typu dowody często robi się wykazując coś odwrotnego , załóż że a+b=x jest różne od c i różne od zera - powinna pojawić się np sprzeczność
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
doszedłem do tego: (a+b)^2 -c=c^2 i nie wiem co można teraz zrobić
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
moge znieść nawias ale co z tego będzie wtedy : a^2+2ab+b^2 -c=c^2
komentarz 30 września 2016 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
użyj zmiennej pomocniczej  np. x=a+b

a potem wzór skrócnego mnożenia
komentarz 30 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
wiesz co ja doszedlem do wniosku ze wynik mi nic nie mowi.... Pokaz swoja droge czyli jak to zrobiles...Teraz juz rozumiem, dlaczego nauczycielka od matmy mnie torturuje zebym pial wszystko, bo jak cos to moze mi pokazac blad a tak to dupa blada
komentarz 30 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Czemu u mnie jest -c^2? myslalem ze c*(-c)=-c^2
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
(a+b+c)(a+b-c)=a^2+ab-ac+ab+b^2-bc+ac+bc-c^2=a^2+2ab_b^2 - c^2=(a+b)^2 - c^2

więc: (a+b)^2-c^2=c^2

Tak to licze chyba dobrze tam w wyżej komentarzy zjadłem na końcu ^2 noo ale nie wiem jak sie używa zmiennej :/
komentarz 30 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
a^2+2ab+b^2-c^2=c^2

bawimy sie dalej w przestawianie, mamy udowodnic ze a+b=c

wiec:

a^2+b^2-2c^2-2ab/pierwsiatek

lub:

2ab=2c^2-a^2-b^2/ i dielisz przez 2

Ale i tak masz tylko forme ogolna
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)

mam to :) 

(a+b)^2 = 2c^2 Pierwiastkujemy obie strony i otrzymuje, że: (znakiem # będę oznaczał pierwiastek z 2)

a+b = #c ALBO -(a+b)=#c

#c jest niewymierne, bo # jest niewymierne (przypominam, znak # oznacza pierwiastek z 2), suma dwóch liczb wymiernych nie może być niewymierna

w związku z tym c=0

komentarz 30 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jak widzę ten konkurs aktualnie trwa. Czy więc na pewno dobrym pomysłem jest pomaganie tutaj koledze rozwiązać te zadania? Jak dla mnie konkurs to konkurs - albo robisz sam, albo nie robisz.
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
tak doszedłem już sam :)
1
komentarz 30 września 2016 przez milv4 Nowicjusz (130 p.)
Jakbyś potrzebował kiedyś jeszcze pomocy to pisz na priv.

O ile nie zaatakujesz różniczkami;)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 września 2016 przez Maniutek Użytkownik (520 p.)
hehehehe wiecie co, bez urazy, ale jak ja się cieszę że za moich czasów nie było internetu (no, moze był ale nie dla wszyskich) człowiek latał po bibliotekach, dręczył nauczycieli i przede wszystkim myślał i kombinował. Dorian, weź się brachu w garść, odpuść sobie 1-2 godziny dziennie na "fejsie" i innych tego typu stronach, zamień je np na www.matematyka.pl, na pewno dasz radę, wierzę w ciebie !

Pozdrawiam.
komentarz 30 września 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Za moich czsów też się kombinowało ale już w technikum to nauka przychodziła ciężko jak cholera. Zewsząd zalewały cię informacje... Fejsbuk i inne pierdoły. Ale nie było rady. Ja miałem taki patent, że odpinałem kabel od kompa i mnie nie kusiło.
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
A teraz w moich czasach ide do nauczycielki matematyki i się pytam o pomoc a ona "nie mam okularów dzisiaj nie dam rady ci pomóc" :')
komentarz 30 września 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Zawsze można widzieć albo plusy, albo minusy? A pracować na swoją przyszłość trzeba samemu. Przecież na poziomie szkół średnich nie ma ani gram'a trudnego, materiału którego z pomocą wujka, czy nawet utub'a nie da się przerobić samemu. Ale jeśli Twoim sposobem na rozwiązywanie trywialnych problemów jest pisanie tematu, na forum które nie jest nawet bezpośrednio związane z tematem, to o czym Ty chcesz rozmawiać. Wiadomo najlepiej napisać, coś byle gdzie i czekać aż ktoś zrobi coś za nas. Przecież wpisując w wyszukiwarke nawet zagadnienie związane z danym tematem w matematyce na tym poziomie wyskoczy nam mnóstwo wyników. Jasne, prawdopodobnie nie będzie akurat tego zadania, ale będzie mnóstwo podobnych (rozwiązanych!) na których można się wzorować. I sobie popatrzeć co jak się przekształca i dlaczego.
komentarz 30 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
czy ja tu mówię że chce zwykłego rozwiązania ? Ja cchce tylko naprowadzenia a do rozwiązania chce dojść sam żeby była zabawa :)
komentarz 30 września 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
To jak potrzebujesz naprowadzenia, google jest idealne. Nauczy Cię troszkę samodzielności w rozwiązywaniu zadań, wtedy zobaczysz co tzn. prawdziwa zabawa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 533 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez rev Nowicjusz (170 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,159 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 614 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w C i C++ przez Stasieg Początkujący (290 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...