• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inżynieria wsteczna poziom początkujący

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,914 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Piecyk Początkujący (250 p.)

Witam,

Zabieram się za inżynierię wsteczną, nabyłem książkę "Inżynieria odwrotna w praktyce, narzędzia i techniki". Już po kilku pierwszych stronach stwierdzam, że brak mi absolutnych podstaw (tak banalnych, że w książce nie zostały opisane). Na wstępie autorzy zalecają lektury, ale jest to bagatela 15 różnych cegieł, niektóre nawet niedostępne. Zalecają również przeczytanie tego manuala od intela dotyczącego procesorów x86 i x64, lecz jest to ponad 4k stron równie skomplikowanego tekstu. Domyślam się, że aby ruszyć z tematem nie potrzebuję znać każdego zagadnienia dotyczącego architektury owych procesorów. Czy ktoś poleci jakiegoś handbooka, ściąge, albo wprowadzenie do inżynierii wstecznej? Albo wskaże tematy z którymi powinienem się zaznajomić. Z tego co zauważyłem szukając informacji to albo są artykuły niewiele wnoszące, czysto teoretyczne, albo wrzucanie czytelnika na głęboką wodę. Jak najbardziej może być w języku angielskim.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 30 września 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
wybrane 14 listopada 2016 przez Piecyk
 
Najlepsza
komentarz 30 września 2016 przez Piecyk Początkujący (250 p.)
Doskonałe! Czemu sam się na to nie natknąłem? :D
dzięki :)
+1 głos
odpowiedź 30 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
komentarz 30 września 2016 przez Piecyk Początkujący (250 p.)
To jest już trochę przestarzałe. Nawet IDA nie jest już darmowa.
1
komentarz 30 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

http://re.coldwind.pl/ większość jest jak najbardziej aktualna. Masz tam ASM, opcodes, PE itp.

A w ogóle IDA była kiedyś darmowa?

Zalecają również przeczytanie tego manuala od intela dotyczącego procesorów x86 i x64, lecz jest to ponad 4k stron równie skomplikowanego tekstu.

Co do manualów Intela, to mam wszystkie 3 książki na półce - kiedyś można było za darmo zamówić. Pisałem własne mikrojądro. Wszystkiego nie trzeba czytać, ale też RE to DUŻO czytania, więc się przyzwyczajaj...

Na początek proponowałbym poczytać z manuali Intela:
- volume 1 - chapters 2,3,4,6,13
- volume 3a- chapters 2,3,4,5,6

komentarz 30 września 2016 przez Piecyk Początkujący (250 p.)
Tak mi się wydaje, że na jakichś starych forach wyczytałem że naówczas była darmowa IDA.

Dzięki za wskazówki, jadę z koksem :)
komentarz 23 października 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nowa książka Gynvael Coldwind'a
"Praktyczna inżynieria wsteczna"
http://ksiegarnia.pwn.pl/Praktyczna-inzynieria-wsteczna,622427233,p.html

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2020 przez Goboli Nowicjusz (140 p.)

Przeglądałem sobie to forum i szukałem czegoś o inżynierii wstecznej, sam zaczynam pracę juniora w firmie antywirusowej McAfee i też kiedyś szukałem ciekawych materiałów o tym temacie, i niestety w języku polskim nie ma tego zbyt wiele, ale to co mógłbym polecić i z czego dowiedziałem się naprawdę sporo to prace pana Bartosza Wójcika

https://www.pelock.com/pl/artykuly

Z tego co czytałem, to on też pracował w firmach antywirusowych, porusza tam takie tematy jak analiza wirusów, tworzenie i funkcjonowanie algorytmów polimorficznych, przeglądy popularnych narzędzi do inżynierii wstecznej, niskopoziomowe programowanie w assemblerze.

Z zagranicznych materiałów niezastąpione jest forum:

https://forum.tuts4you.com/

Jest tam cała masa tutoriali, narzędzi, kodów źródłowych, jednak wymaga już pewnego poziomu zaawansowania.

 

0 głosów
odpowiedź 30 lipca 2020 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
Hacking the xbox, książka jest dostępna za darmo na licencji CC i udostępniana przez samego autora.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 699 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w C i C++ przez Ursan Bywalec (2,920 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...