• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do nauki programowania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
292 wizyt
pytanie zadane 29 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Benek Szeryf (90,990 p.)

Przeglądam Internet i napotkałem stronę: http://koduj.gov.pl/ Wynika z niej, że Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do programowania. Następnie trafiłem na: https://codeweek.org.pl/o-projekcie/, a w niej opis:

Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według Grand Coallition for Digital Jobs, siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

 To chyba dobra wiadomość dla każdego początkującego programisty :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Dla kazdego tak, ale chodzi o jakos a nie ilosc.... co z tego ze zatrudnie 300 programistow ktorzy stworza mi 3 nowe systemy operacyjne, skoro to bedzie ze tak sie wyraze gowno.... A zatrudnie 100 koderow ktorzy sa juz obyci i nie sa amatorami, ktorzy ida w ten sektor tylko dla kasy i zajmie im to moze i dlizej, ale jakos bedzie duzo wieksza
1
komentarz 29 września 2016 przez Benek Szeryf (90,990 p.)
Dla mnie osoba, która zainteresowała się programowaniem i jest początkująca, wcale nie oznacza kogoś kiepskiej jakości. Czas weryfikuje, czy takie osoby się nadają, czy odpuszczają same. Wielu moim znajomym, którzy nie umieją programować, opowiadam jakie w tej branży są zarobki, a jednak się tam nie pchają. Ja nadal uważam, że to jest dobra wiadomość dla każdego programisty, zwłaszcza na tym forum, gdzie jest dużo osób początkujących.

Jakby się okazało, że jest więcej stanowisk dla aktuariuszy, których w Polsce jest rzędu 100, to by też była to dobra wiadomość dla tego środowiska. A przeciętny Kowalski nadal odpadałby na sprawdzianach matematycznych. Sito działa i działać będzie.
komentarz 29 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tu masz racja kto zostanie i przterwa, ten przejdzie 1 lvl.... a pozniej sa kolejne.... wszystko zalezy od osoby i jej poswiecenia
0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez niezalogowany

Czyli właśnie nasi politycy doprowadzili do spadku popularności nauki programowania? wink

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez keyram Obywatel (1,520 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 992 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez csgopolek Nowicjusz (120 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...