• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Którą kartę graficzną wybrać

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
311 wizyt
pytanie zadane 28 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Tomenis2000 Nowicjusz (140 p.)
Witam mam zamiar złożyć nowy komputer do 2100 zł . https://www.morele.net/inventory/info/OrleoP/ . O to jego specyfikacja. Nie wiem jedynie jaką mam wybrać grafikę . Wybieram między xfx Radeon rx 460 4gb i msi gtx 950 2gb. Obie kosztują 630zł. Pisałem już na kilku forach i na każdym pisali inaczej. Czekam na odpowiedź zawodowca który mnie przekona co mam kupić. A jeśli macie pomysły na inne podzespoły niż te które wybrałem to pisać. Ogólnie to komputer ma być do gier typu : cs go , Rocket league , fifa 17 , Dragon Age inkwizycja.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 września 2016 przez karol22224 Początkujący (300 p.)
Z tych dwóch wymienionych ja bym wybrał rx 460 z powody 4 gb.

Od siebie dorzuciłbym propozycje R7 370 co prawda nie jest to karta najnowsza ale w tej cenie cały czas daje rade.

Karta na morele:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-370-le-2gb-gddr5-256-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-r7-370-gaming-2g-le-1009417/

 

Jeśli zależy ci na zaoszczędzeniu kasy zawsze możesz kupić kartę używaną oczywiście to zależy od ciebie, ja składałem komputer jakieś 6 miesięcy temu i niespodziewanie budżet uszczuplił mi się o kilka stówek więc kupiłem używane i5 4690k i gtx 760. Do tej pory działa i nie mam z komputerem żadnych problemów. Oczywiście sprzęt który kupiłem mógł się zepsuć po kilku miesiącach ale mimo to uważam że czasami warto zaryzykować. A w tej cenie bez problemu kupisz r9 280 czy gtx 960. Pisze to głównie dlatego że większość ludzi jak słyszy że ma kupić coś używanego do komputera to broni się rękami i nogami a czasami jest to naprawdę dobre wyjście. Oczywiście raz w życiu się na tym przejechałem kupując używanego xboxa żeby nie było że jest to jakieś cudowne wyjście i remedium na wszystkie problemy.
0 głosów
odpowiedź 30 września 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

Witaj !
Z tych dwóch kart wybrał bym rx 460. Jest bardziej energooszczędny i posiada większą pamięć VRAM niż gtx 950.

Pod tym linkiem masz porównanie z bardzo dobrej i zaufanej stronki: 

http://www.hwcompare.com/32697/geforce-gtx-950-vs-radeon-rx-460/

Od siebie dodam, abyś popatrzył jak dane gry zachowują się na jednej i drugiej karcie graficznej i sam dokonał wyboru. Jak napisałeś jest to komputer do gier, to najlepsze będą testy właśnie w grach smiley . 

Pozdrawiam ! laugh

pytanie zadane 3 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Tomenis2000 Nowicjusz (140 p.) Zobaczcie na tą kartę graficzną

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 160 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 294 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez Mixteraks Początkujący (360 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...