• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wstawić muzykę, która odtwarza się w tle?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
7,506 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w HTML i CSS przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Mam pytanie jak zrobić coś na stronie dzięki czemu w tle będzie odtwarzana muzyka i po zmianie podstrony nie będzie się włączała od nowa tylko będzie leciała dalej.
komentarz 26 września 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
java script
komentarz 26 września 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
A napiszesz co dokładnie powinienem poszukać w internecie czy podasz jakiś link do tematu z tym jak to zrobić?
komentarz 27 września 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Nawet HTML5 daje taka mozliwosc, nawet nie weidzialem http://html5doctor.com/native-audio-in-the-browser/ , ale ja bym odradzal

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 26 września 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
Nie rób tego
komentarz 26 września 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
dlaczego?
komentarz 26 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Bo nie kazdy slucha i lubi to co ty.... Jak ktos slucha muzyki wlaczy twoja strone to bedzie slychaj oba dzwieki, a to jest lekko mowiac wkurzajace. I nie wiem czy to nie wplynie na ladowanie strony, to znaczy na pewno bo strona bedzie zajmpwac wiecej
komentarz 26 września 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Kiedy odwiedzam witrynę i dzieją się na niej rzeczy, nad którymi nie mam kontroli [muzyka w tle, wyskakujące samoczynnie okienka, filmiki z autoplay, albo o zgrozo z autoplay i bez kontrolek], to zwykle zamykam kartę [o ile mogę] i klikam w kolejny odnośnik w wyszukiwarce. Takie miejsce wydaje się inwazyjne, nie wzbudza zaufania. 

Jeśli się uparłeś i musisz to wstawić, to jedynym słusznym  rozwiązaniem jest dać użytkownikowi możliwośc włączenia muzyki po wejściu na stronę. Widoczny button włącz/wyłącz i wszystko działa.  

Jako przykład, podam jeden z moich ulubionych komentarzy na tym forum:

komentarz 26 września 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
Ok, ja i tak tylko tak piszę z ciekawości bo chcę wiedzieć jak to zrobić.
komentarz 27 września 2016 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
<audio src="muza.mp3" controls></audio>

To jest najprostrzy element audio. Atrybu control mówi przeglądarkom aby dodały odtwarzacz. Usuń control dodaj autoplay( automatyczne odtwarzanie) i poleci muza z automatu a odtwarzacz nie zostanie dodany, czyli zagra w tle. Pomijam kwestie formatów audio dla różnych przeglądarek. Element może mieć inne atrybuty jak np: loop, dzięki któremu nagranie będzie zapętlone.

komentarz 27 września 2016 przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)
a coś dzięki czemu muzyka po przejściu na inną podstronę nie będzie grała od początku?
komentarz 27 września 2016 przez pablop76 VIP (123,060 p.)
To zależy od budowy strony. Jeżeli strona będzie przeładowywana w całości(cały HTML) to chyba wiadomo, że i odtwarzacz się przeładuje.  Ale można przeładować tylko część strony za pomocą np: JS, AJAX a elementy stałe takie jak menu,baner,stopka, ODTWARZACZ zostana bez zmian.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2018 w C i C++ przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,214 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2016 w C i C++ przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2015 w C i C++ przez qwertz Użytkownik (850 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...