• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System Tworzenia Postów.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
366 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w PHP przez rejzer Użytkownik (680 p.)
Witam. Chciałbym stworzyć prosty system tworzenia postów przez użytkowników do strony klasowej. Dopiero zaczynam z językiem PHP. Szukałem wszędzie pomocy żeby stworzyć taki system, lecz nie znalazłem. Chciałem stworzyć możliwość że użytkownik zalogowany może dodawać posty w "aktualnościach" a użytkownik nie zalogowany może tylko widzieć treść dodaną przez takiego użytkownika. Dziękuje z góry za pomoc :)
3
komentarz 26 września 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Twój problem wymaga podstawowej wiedzy na temat back-endu i nie rozumiem, po co ci potrzebne jakiekolwiek materiały oprócz kursów PHP i SQL... Więcej samoinicjatywy.
1
komentarz 26 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Polecam kupić tą książkę. Opanujesz solidne podstawy PHP i napiszesz prosty CMS.
http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm

Na stronie Helion tymczasowo nieaktualna, ale kupisz ją na Allegro i taniej.

komentarz 29 września 2016 przez TheVirus Początkujący (480 p.)
Zainstaluj disquis

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 września 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
wybrane 28 września 2016 przez rejzer
 
Najlepsza

PHP to język w którym można szybko zobaczyć działające efekty swojej pracy. Łatwo też zrobić sobie krzywdę i popsuć cały pomysł na projekt przez głupie wykonanie. 

Skoro dopiero zaczynasz z PHP to polecam na forum poszukać linków do dobrych kursów. Poprzeczkę postawiłeś sobie wysoko, więc droga jest długa:

  • Podstawy składni
  • Czysty kod
  • OOP + SOLID + Podstawowe wiadomości o wzorcach projektowych
  • Mały Framework (+ Composer) + wiedza na temat oddzielenia logiki od widoku

Powodzenia smiley 

komentarz 28 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To co podałem to nie program a framework, na tym się dziś kodzi większość rzeczy...

tak rozumiem, nawet ci napiszę pseudo kod.

->><twój formularz w divie>Wysyłasz postem dane do pliku php <<-koniec diva

W pliku php dodajesz do bazy dane przesłane formularzem.

Na jakiejś stronie wyświetlasz te dane z bazy w np divie news czy czymklowiek innym.

 

Prościej się nie da opisać..  dodajesz i wyciągasz z bazy, to wszystko

oczywiście musisz zrobić system logowania do tego jakiś i założyć warunek, że tylko zalogowany użytkownik może dodawać posty a nie zalogowany nie widzi formularza w ogóle.
komentarz 29 września 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

> nie chce programów itd chcę napisać po prostu taki kod.

Nie rozumiem, czemu nie chcesz używać programów? To nie egzamin E14. W webdevie powinieneś używać tego typu programów, bo inaczej czeka cię taki los: http://abstrusegoose.com/strips/ars_longa_vita_brevis.png

Najlepiej znajdz kogoś do pomocy w klasie. Ktoś kto chcę zacząć programować, a potem:

  • Załóżcie sobie konto na https://bitbucket.org   
  • Stwórzcie repozytorium dla waszego projektu
  • Rozplanujcie sobie projekt: (w pewnym momencie mówi o planowaniu) https://goo.gl/3P7bU5
  • nauczcie się podstaw gita: https://goo.gl/XWE46Q 
  • Podzielcie się pracą: jeden robi wersje prezentacyjną, drugi silnik
  • Używajcie narzędzi. Do tego one służa.
  • Google twoim przewodnikiem, (a stackoverflow jego kuzynem). 
  • Bawcie się kodem.
komentarz 29 września 2016 przez rejzer Użytkownik (680 p.)
1. nie ma nikogo takiego 2. nie chce programów bo najlepsza nauka to nauka samodzielna. [wiem dziwnie brzmi ktoś się chce czegoś uczyć :d]
komentarz 29 września 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
> 2. nie chce programów bo najlepsza nauka to nauka

To rozumiem, że zanim zaczynacie pisać na lekcjach np. matematyki, idziecie sami skonstruować sobie długopisy... Ba, nawet tusz sami produkujecie. Mam racje? Bo tak nauczycie się dobrze liczyć całki. Przez konstrukcje długopisów.

"Don’t build it in-house. There’s an API for that."
komentarz 29 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
framework to nie program.. zrozum wreszcie.
–5 głosów
odpowiedź 26 września 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Wystarczą kursy PHP od Zelenta.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w PHP przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2019 w PHP przez stanlejoss Nowicjusz (120 p.)
+6 głosów
3 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...