• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zacięcie się oryginalnej płyty Windowsa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
129 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)
Witam. Mam na laptopie system Linux Ubuntu 16.04.1 ale chciałbym powrócić do ukochanego Win 7, dlatego załatwiłem sobie od kolegi, który płytki tej nie użył, Windowsa 7 Professional x64. Od razu włożyłem dysk do napędu, f12, wybór stacji dysków, dowolny klawisz i wgrywanie tych plików Windows (to jeszcze nie był instalator tylko raczej wgrywanie instalatora). Następnie pojawiła się znana animacja włączania siódemki po czym przez 2-3 sekundy "zafalowała" i się zatrzymała. Poczekałem więc pól godziny, godzinę i nic. Myślałem, że płytka jest zarysowana albo w jakiś sposób uszkodzona więc zrobiłem z niej obraz .iso i zbootowałem pendriva, jednak to również nie pomogło: po wybraniu instalacji przez pendriva włączał się normalnie system Ubuntu.

Zależy mi na tym przeinstalowaniu systemu... Wie ktoś może co mogło się zepsuć?
1
komentarz 25 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Widzisz, siła wyższa chce, abyś pozostał przy Ubuntu :)
komentarz 25 września 2016 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)

Kurcze czyli nic z tego nie będzie? cheeky

komentarz 25 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja na twoim miejscu dałbym sobie spokój. Ubuntu działa, jest bardzo dobrym systemem :)
komentarz 25 września 2016 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)
Właśnie w tym problem bo się zdenerwowałem trochę bo nie chciał mi działać: po uruchomieniu go nie dałem rady dosłownie nic zrobić... Nawet terminala włączyć i musiałem przeinstalowywać system. Nie chcę żeby sytuacja się powtórzyła ;)
komentarz 25 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ale jak ci nie chciał działać? Powiedz, mogę pomóc :)
komentarz 25 września 2016 przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)
Znaczy już nie ma co do pomagania bo przeinstalowałem system zupełnie ale głównie chodziło o to, że w ogóle nie mogłem nigdzie wejść: w żaden folder czy program, żadne skróty klawiszowe nie działały... Jedyne co mogłem to pomachać sobie myszką po ekranie :P

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 474 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Magikm Początkujący (290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 574 wizyt
pytanie zadane 11 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Czajkos Początkujący (370 p.)

92,452 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...