• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jaki darmowy program do obróbki grafiki polecacie?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
535 wizyt
pytanie zadane 24 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez mateusz.zajac Obywatel (1,460 p.)
Zależy mi aby program posiadał funkcję zapisywania obrobionego obrazka bez tła.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 września 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)
gimp
0 głosów
odpowiedź 24 września 2016 przez Dmitrzak Dawid Użytkownik (680 p.)
Jeśli chcesz się zajmować naprawdę grafiką, to najlepszy jak dotąd PhotoShop CC 2015 (Różne serwisy oferują PS ze złamanymi zabezpieczeniami (z crackowane) Do niczego nie namawiam ale...)
0 głosów
odpowiedź 24 września 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

GIMP wystarczy ; )

Nie zapomnij zapisać obrazka w formacie .png 

Do bardziej zaawansowanych projektów - oczywiście Photoshop, w którym masz dziesiątki różnych sposobów na wycinanie fragmentów zjęcia. Dzięki temu krawędzie obrazków z przezroczystym tłem będa wyglądały dużo lepiej. I napracujesz się mniej [ale coś za coś, program darmowy nie jest]. 

 

0 głosów
odpowiedź 24 września 2016 przez Pac Plus Mądrala (5,560 p.)
Jeśli potrzebujesz czegoś do obróbki grafiki do programów, czyli tworzenie spirite sheet-ów, skalowanie i inne podstawowe rzeczy które często się wykonuję to gimp. Możesz spróbować ImageMagick ale tu już musisz przeczytać manual (co powinieneś w sumie zrobić z każdym programem żeby pracować efektownie).

Do rysownia na początek możesz spróbować Photoshope/Illustrator CS2: https://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/cs2-product-downloads.html?promoid=19SCDRQK# . Musisz się tylko zalogować do servicu Adobe :/.

Niestety nie polece ci dobrego programu "open source" do designu, mam nadzieję, że ktoś mnie poprawi.
0 głosów
odpowiedź 24 września 2016 przez Wojciech Zuziak Nowicjusz (140 p.)

Mogę polecić do przetestowania: https://pixlr.com/editor/

  1. działa w przeglądarce - nie wymaga instalacji
  2. działa w różnych systemach operacyjnych
  3. pozwala zapisać pliki na dysk lokalny
  4. umożliwia pracę na warstwach (także zapis pliku do formatu z informacją o warstwach)
  5. pozwala ustawić przezroczystość tła
  6. jest darmowy i po polsku

Czy wystarczy - musisz sam ocenić...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,301 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2018 w Grafika i multimedia przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 408 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2020 w Grafika i multimedia przez Mac_42 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,601 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2017 w Grafika i multimedia przez antekwi546 Użytkownik (510 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...