• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór rozwoju na samym początku

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
319 wizyt
pytanie zadane 23 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon00 Początkujący (310 p.)

Cześć wszystkim, od początku owego roku szkolnego znajduję się na profilu "Technik Informatyk", wybrałem ten kierunek ze względu na to iż z komputerem znam się w już od 5 roku życia, zawsze byłem bardzo ciekawy jak to wszystko działa itp... To co umiem to jedynie "serwis komputerowy" oraz podstawy c++ (podstawy podstaw: jakieś proste kalkulatory, gry słowne, itp.), natomiast jako cel w IT obrałem sobie "IT Security" (może trochę za ambitnie ale chciałbym spróbować) tylko nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, jakie są podstawy, na czym to polega, a z internetu dowiedziałem się jedynie tego, że żeby być specjalistą ds. IT security trzeba ukończyć wiele kursów, audytów bezpieczeństwa -,-.

 

Moje pytania:

-Czy warto? Nie jest to przypadkiem "porywanie się w motyką na słońce"

Jeśli tak to:

-Od czego zacząć? Czego się uczyć? Jaka książka?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pewnie dużo osób pomyśli "Ta jasne 16-latek myśli że jak zainteresuje się IT Security to będzie crakerem/hakerem..."

Mówię z góry bawienie się w jakiegoś "Script kiddie" to było w gimnazjum teraz traktuję to bardziej poważnie.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 23 września 2016 przez tinwepl Użytkownik (990 p.)
Jesteś jeszcze młody, jeżeli coś Cię kręci to śmiało w to wejdź na 100% a jak zobaczysz ,że Ci się to nie podoba , albo zainteresuję Cię coś innego to zmienisz swoją drogę rozwoju. Jak będziesz uczył się do IT Security to ta nauka nigdy nie pójdzie na marne i gdzieś ją wykorzystasz :) Warto dążyć za tym co się chce.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2016 przez alw Użytkownik (650 p.)

j/w nauka w tym obszarze nie pójdzie na marne nawet jeśli stwierdzisz, że to nie dla Ciebie.

Ponadto polecam zapoznać się z:

http://gynvael.coldwind.pl/

Śmiało można go polecić jako autorytet w dziedzinie IT Security.

komentarz 23 września 2016 przez tinwepl Użytkownik (990 p.)
Właśnie kończę tą książkę :) Powiem tak : trzeba już co umieć napisać w jakimś języku ,żeby tutaj coś z tego wyciągnąć, jest to trudna pozycja moim zdaniem. z drugiej jednak strony można zrozumieć jak "współpracować z pamięcią" np C++(wskaźniki)  czy jak wyświetla się obraz :)
komentarz 23 września 2016 przez alw Użytkownik (650 p.)
no to ktoś Ci ją słusznie polecił albo sam jesteś na dobrym tropie żeby się rozwijać w tym temacie :) oby tak dalej.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w C# przez GavlosQ Nowicjusz (130 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 21 października 2017 w Offtop przez ChuZZZta Bywalec (2,540 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...