• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wieloplatformowy framework do tworzenia zróżnicowanych gier i aplikacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
362 wizyt
pytanie zadane 21 września 2016 w Inne języki przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Witam,

pytanie trochę sztampowe, ale potrzebuję pomocy z wyborem frameworka. Bardzo często mam zlecenia na programy skrajnie wieloplatformowe (wszystkie mobilne + przeglądarka/pc). Obecnie korzystam z CoronaSDK, z kilku powodów chciałbym jednak znaleźć sobie lepsze środowisko.

Zastanawiam się nad frameworkiem Cocos2d(x oraz js). Myślicie że nadaje się do tworzenia nie tylko gier, ale także aplikacji? Ma ktoś z was jakieś doświadczenie z nim? Biorę pod uwagę także PhoneGap i Titanium, nie przekonuje mnie jednak css i tworzenie takich pseudo stron. Macie jeszcze jakąś propozycję?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
wybrane 22 września 2016 przez Dash
 
Najlepsza
Jaki język?
komentarz 21 września 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Najlepiej C, C++,D bądź Lua, żebym mógł ponownie używać napisanych kiedyś modułów. Jeżeli masz ciekawą propozycję, zupełnie nie przeszkadza mi douczanie się JavaScriptu, Pythona, Javy czy innego języka, w końcu to też tylko jedno z narzędzi.
komentarz 21 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
C++ to Unreal Engine by tworzyć gierki i chyba są na wszystko portowane, a Qt to GUI

Java LibGDX tworzenie gier i gui też można ale nie za bardzo i ma na wszystko portowanie

Python to Kivy do tworzenia GUI ale nie ma portowania tylko na web.

Z tego co wiem to w JS jest bardzo dużo rzeczy więc na bank coś skminisz
komentarz 21 września 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Z UE4 pracuje na co dzień, to się do aplikacji zupełnie nie nadaje, w sumie do mobilnych gier 2d też nie za bardzo.QT jest niestety płatne, do GUI korzystam z GTK... tutaj jednak schodzimy na niski poziom i tracimy wieloplatformowość.

O Kivy nie słyszałem, wydaje się na pierwszy rzut oka ciekawy, ale naprawdę ciekawą propozycją jest LibGDX, w sumie może jak równy z równym stanąć przeciwko kokosowi.

Do JS jest masa frameworków, ale zasadniczo w życiu pisałem w tym języku raz, nawet nie wiem czego szukać, myślałem że tutaj się posypią nazwy :D
komentarz 22 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Z tego co mogę powiedzieć to  jak masz zamiar ogarniać Pythona i Kivy to napotkasz na problemy koncepcyjne, jak coś rozwiązać bo instalacja to pikuś ( bynajmniej ja mam takie problemy ). LibGDX fajna zabawa dla gierek 2d. To mogę powiedzieć z własnego doświadczenia
komentarz 22 września 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Skoro się z libGDX bawiłeś, wiesz jak wygląda używanie wewnątrz niej natywnych funkcji systemu? Notyfikacje, androidowe widgety, systemowe UI? W zasadzie głównie mam zamiar robić głównie aplikacje, nie gry i fajnie gdyby był do tego względnie łatwy dostęp. Tak samo dodawanie zewnętrznych bibliotek, jest z tym jakiś problem?
komentarz 22 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)

koro się z libGDX bawiłeś, wiesz jak wygląda używanie wewnątrz niej natywnych funkcji systemu? Notyfikacje, androidowe widgety, systemowe UI?

Na androida nie pisałem, więc trudno mi powiedzieć lecz kolega pisał i niby nie było dużych problemów. Do drugie pytania też nie wiem. Lecz jeśli głównie gui to zainteresuj się JavaFX

komentarz 22 września 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Zasadniczo zawęziłem swój wybór do Cocos2d x/js i libGDX. Obie powinny się nadać, kwestia tylko która daje większe możliwości i jest stabilniejsze. Dzięki za odpowiedź :).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 977 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2018 w JavaScript przez ptaku19 Użytkownik (800 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 543 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w Inne języki przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...