• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemy z wydajnością komputera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez CzareQ22 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Od razu mowie ze w temacie informatyki jestem zielony wiec prosze o wyrozumialosc

Otoz od pewnego czasu mam bardzo duzo problemow z moim komputerem

Procesor Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 2,60 ghz

ram: 2gb

karta : NVIDIA Geforce 9500 GT

Komputer ma 6 lat nie zmienialem pasty termoprzewodzacej od zakupu, wiatraczek od procesora ne jest prawidlowo zamocowany unosi unosi sie od standardowej postawy o jakies 0,3 cm, Komputer juz wiele razy czyscilem z kurzu ale nigdy nei tyczylo sie to zasilacza ktory wydaje sie tylko troche zakurzony.

Teraz problemy:

Komputer zawsze jako tako dzialal ale czesto mam tak ze z dnia na dzien fpsy wgrach spadaja o 30-40 i po prostu nie da sie grac pozniej po kilku dniach zauwazylem ze przy problemie zawsze jak wylaczam komputer i widze ze cos se aktualizuje to na drugi dzien dziala normalnie jak nigdy nic mialem juz tak kilka razy i nie mam pojecia czym to jest spowodowane

Komputer przy wlaczaniu strasznie trzeszczy i jedana metoda jaka mi zostaje to kopanie w niego i po kilku uderzeniach przestaje :D

I teraz pytania:

Jaka paste kupic?

Wiadomo o co chodzi z spadaniem fps?

Czy ta roznica w wiatraczku moze cos znaczyc?

Jest sens kupic sprezone powietrze i cos tam poczyscic ten zasilacz jak mowilem nie widac tam kurzu

Jest mozlwosc kupa nowej karty graficznej albo cos zeby komputer lepiej dzialal?
1
komentarz 19 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Od razu mowie ze w temacie informatyki jestem zielony

Komputer ma 6 lat nie zmienialem pasty termoprzewodzacej od zakupu, wiatraczek od procesora ne jest prawidlowo zamocowany unosi unosi sie od standardowej postawy o jakies 0,3 cm, Komputer juz wiele razy czyscilem z kurzu ale nigdy nei tyczylo sie to zasilacza ktory wydaje sie tylko troche zakurzony.

Komputer przy wlaczaniu strasznie trzeszczy i jedana metoda jaka mi zostaje to kopanie w niego i po kilku uderzeniach przestaje

Ja bym na Twoim miejscu (z Twoim podejściem i umiejętnościami - sam przyznajesz, że jesteś zielony) oddał komputer do serwisu - po prostu. Jeśli się nie znasz (i/lub po prostu boisz do tego dotykać - co jest też zrozumiałe), wolisz od kilku lat słuchać jak komputer wydaje dziwne dźwięki i nie pracuje prawidłowo (spadki klatek), to szkoda sprzętu i żebyś coś zepsuł próbując samodzielnie coś tam dłubać. W serwisie nie powinni za czyszczenie wziąć więcej jak 50-100zł a przynajmniej będziesz mieć pewność, że komputer będzie działać.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 września 2016 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)

Miałem bardzo podobny problem. W moim przypadku była to wina luźno przymocowanego wentylatora od procesora, przez co bardzo szybko zaczynał się przegrzewać i strasznie mulił. Gdy mocniej przykręciłem wentylator, to problem całkowicie zniknął wink.

0 głosów
odpowiedź 19 września 2016 przez Quirinnos Użytkownik (980 p.)

Jak się nie znasz, to uważaj, żeby nie narobić większych szkód. Jak chcesz coś zacząć robić, to zacznij od podstawowych rzeczy:

  • Przeskanuj jakimś skanerem/antywirusem/antimalwarem
  • ściągnij program do mierzenia temperatury (np HWMonitor) i sprawdź temperaturę w IDLE (odpalony sam pulpit) i w trakcie obciążenia. Możesz ściągnąć program do 'obciążania' CPU, jakis CPU-Z, lub po prostu podczas gry, przełącz się na okno programu od temperatury. 
komentarz 19 września 2016 przez CzareQ22 Nowicjusz (120 p.)
Dziekuje za porady a co jesli chodzi o paste?
komentarz 21 września 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.Jeśli chodzi o pastę.

Idziesz do najbliższego serwisu/sklepu i kupujesz.Mówisz że chcesz dobrą(skuteczną).

Przed nałożeniem pasty.Dokładnie czyścisz powierzchnie styku radiator-procesor.

Do czyszczenia pięknie nadaje się izopropyl np.IPA plus,coś na alkoholu.Czyści i odtłuszcza.

Powierzchnię chłodzącą procesora pokrywasz cienką warstwą pasty.Powtarzam cienką warstwą.Pasta nie może się "rozlewać" po obwodach płyty głównej.

Radiator ma być założony dokładnie.Żadnych luzów,sztywno.

Nie stosuj rozwiązań siłowych w stylu,czym mocniej dokręcę tym lepiej.

Wentylator ma być umieszczony we właściwych zatrzaskach,żadnych tarć o kable czy powierzchnię radiatora.

To chyba tyle.

Rozumiem że korci Cię do napraw.Kiedyś trzeba zacząć.Ale pamiętaj,nieumiejętne działania z Twojej strony mogą być kosztowne.

Powodzenia.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Sprzęt komputerowy przez LaCuty Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 225 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Pico Obywatel (1,330 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...