• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zmiana daty w mailu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,088 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w Offtop przez kaja890 Nowicjusz (120 p.)
zmienione kategorie 19 września 2016 przez Arkadiusz Waluk
Drodzy panstwo,

 

czy jest mozliwosc sprawdzenia, czy osoba ktora robi transfer niby wczesnie wyslanego maila zmienila date wyslania?

Otoz moj problem jest taki, mam do czynienia z nieuczciwa fotografka, ktorej wplacilam juz pieniadze za sesje, ta natomiast nie oddala mi jeszcze zdjec a jest juz grubo po terminie. Za kazdym razem gdy dopominam sie zdjec, mowi, ze wyslala mi maila dotyczacego daty oddania, gdy mowie ze nic nie mam ona ponownie wysyla nowego.

Tym razem jak ponowi historie z niby wyslanym mailem, ktory nie dochodzi bo mam problem z poczta(nie mam zadnego problemu) poprosze ja aby zrobila transfr wczesniej wyslanej wiadomosci, obawiam sie tylko, ze zmieni date,zeby mnie oszukac. Czy jest mozliwosc weryfikacji takiej daty w mailu, czy aby nie byla zmieniana?

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc!

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 września 2016 przez niezalogowany

1. Sprawdzałeś spam?

2. Dochodząc do Ciebie mail jest opatrzony datą odebrania maila, która jest bardzo zbliżona (najwyżej kilkanaście minut) do wysłania.

3. Jeżeli nie przesyła Ci pakietów zdjęć przekraczających 25MB (maksymala wartość zależy od serwisu i można to łatwo znaleźć) to w ogóle nie powinno być problemów, chyba że pracownik ma skrzynkę na portalu gdzie dozwolona jest większa maksymalna wielkość załącznika niż na Twoim portalu (miałem taką sytuację i wtedy maile latają jak chcą)

 

Mógłbyś wymusić na fotografce robienie screenshot'ów przy każdym mail'u i załączanie ich, ale da się je bardzo łatwo podrobić. Jeżeli jesteś pewien, że pracownik leci z Tobą w kulki to po prostu poszukaj innego i nie męcz się z niekompetentnym bo tylko nerwy sobie zerwiesz ;) Jest baaardzo dużo tanich i niezłych jakościowo fotografów na rynku, więc masz duży wybór.

Pozdrawiam

Stefan

komentarz 20 września 2016 przez kaja890 Nowicjusz (120 p.)
Dziekuje za odpowiedz, jednak chodzi o moja sesje slubna, za ktora zaplacilam 6 tysiecy zlotych. Nie mam mozliwosci teraz brac innego fotografa, bo to wlanie jemu powierzylam sesje z pleneru i slubu.

Ona mi robi czesto tak, ze twierdzi, ze napisala, pomimo, ze nic nie napisala, jest zdziwiona, ze nie doszlo, - musze sie upominac kilka razy o kolejnego maila, wtedy po jakims tygodniu wysla maila z wiadomoscia, ze nie skonczyla. chcialabym przy nastepnym takim numerze jej powiedziec, zeby zrobila transfer ostatnio wyslanej wiadomosci, rzekomo wyslanej, zebym mogla sprawdzic date czy rzeczywiscie byla wyslana danego dnia, ale wiem, ze to latwo podrobic. Dlatego moje pytanie bylo nastepujace; czy mozna sprawdzic czy data byla podrabiana w mailu przy transferze niby przeslanej wczesniej wiadomosci.

Ona mi nie wysyla zdjec mailowo, ani nie mam zadnych problemow z poczta
komentarz 20 września 2016 przez niezalogowany
Jeżeli chodzi Ci o podpis dodawany pod każdym wysłanym mailem typu:

"W dniu 'day' 'month' 'year' 'hour:minute' user 'userName' <userName@sth.com> wrote:"

To nie możesz go podrobić, gdyż jest on generowany przez serwis mailowy (a tam dużo mądrych ludzi dba o to byś nie mogła).

Jeżeli jest jakichś problem z wysłaniem tych zdjęć, to przejdź się do niej z dyskiem/większym pendrive'm i zażądaj tych zdjęć na następny dzień.

Jeżeli ma te zdjęcia i załatwisz wszystko "od ręki" to nie ma problemu. W przeciwnym razie powiadomił bym o deadline na zdjęcia którego niedotrzymanie skutkuje pozwem sądowym.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 379 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w HTML i CSS przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,110 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Offtop przez adadadadadadad Nowicjusz (120 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...