• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Malware, bezpieczeńśtwo.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
301 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez hangus Początkujący (290 p.)
Dzisiaj przeglądając strony internetowe nagle wyrzuciło mi całą przeglądarkę. Otworzyłem ją ponowie, a tam zamiast strony startowej googla wyskoczył mi adres : "www.mylucky123.com" -> połączenie nie szyfrowane.

I ogólnie na każdej przeglądarce mi się to wyświetliło.

Komputer działa mi jakoś wolniej, mam avasta i udział procesora/pamięci/dysku (najczęściej dysku) wchodzi mi na 100% i głównym "zjadaczem" tego dysku jest : avast! Service (32bit) oraz Host usługi : usługa lokalna (7).

Jest jakiś darmowy program gdzie mógłbym sprawdzić swój komputer na zawartość malware?

Avast nie wykrywa mi żadnych wirusów, ale coraz mniej mu ufam.

Co powinienem zrobić w tym problemem?
komentarz 19 września 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 19 września 2016 przez manjaro

Co powinienem zrobić w tym problemem?

Zainstalować Linuksa.

komentarz 19 września 2016 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
[OT] Heh, jak się wszyscy przesiądą na Linuxa, to nie będzie gdzie uciekać ;) [/OT]
komentarz 19 września 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak się wszyscy przesiądą na Linuksa to świat będzie lepszy bo wówczas twórcy software'u będą pisać wszystko na Linuksa i będziesz mieć wszystkie programy na najlepszym systemie.
komentarz 19 września 2016 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Zgadza się, ale też większa uwaga hakerów skupi się na tym systemie. Obecnie jak się próbuje zaatakować komputer z Linuxem, to raczej jest to serwer, a nie laptop prywatnej osoby. Większość użytkowników posiada wciąż Windowsy, dlatego próba ataku na komputer z Linuxem prywatnej osoby nie ma sensu. Hakerowi lepiej rozesłać tysiące maili z malware, które jest napisane pod Windowsa niż Linuxa. Jest większe prawdopodobieństwo, że zarazi więcej komputerów w tym pierwszym przypadku.

Jestem wielkim zwolennikiem Linuxa i sam z niego korzystam, jednak zdaję sobie sprawę, że rozpowszechnienie tego systemu mogłoby wpłynąć źle na jego reputację. To coś jak atak trolli na fachowe forum, w którym toczą się zaawansowane, bardzo merytoryczne dyskusje.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Skanowanie jest za free sam używam jak mi się jakieś dziadostwo zainstaluje - https://pl.malwarebytes.com/
komentarz 19 września 2016 przez hangus Początkujący (290 p.)
usunąłem ponad 100 dziadostw ;d

ale dalej użycie dysku skacze :(
komentarz 19 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
No ale w przeglądarkach już ci się nic nie wyświetla? No to skoro avast ci muli kompa to zmień antywirusa, polecam AVG antywirus. A Host usługi to jest od Microsoftu, czyli raczej z tym nic nie zrobisz xD chyba, że wyłączysz te usługi ale dużo jest potrzebnych do stabilnego działania więc w to na razie bym się nie bawił..

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 188 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez Hysek Obywatel (1,250 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...