• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bios zapomniane hasło

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
854 wizyt
pytanie zadane 18 września 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
Witam. Zapomniałam hasła do biosu. Laptop (toshiba tecra) wymaga hasła od razu po włączeniu. Co mogę zrobić aby zresetować hasło? Pilnie proszę o pomoc.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 18 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Wyjęcie baterii biosu
komentarz 18 września 2016 przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
W jaki sposób mam to zrobić żeby niczego nie uszkodzić+ wystarczy jak wyłożę i ponownie włożę?
komentarz 18 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Nie baterie laptopta tylko baterie BIOSU, ona jest bez pośrednio na płycie głównej. Czasami są klapy do niej od spodu
komentarz 18 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie baterie laptopta tylko baterie BIOSU

No to on o tym wie, bo przecież pyta się "w jaki sposób mam to zrobić żeby niczego nie uszkodzić" :)

komentarz 18 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

W jaki sposób mam to zrobić żeby niczego nie uszkodzić+ wystarczy jak wyłożę i ponownie włożę?

Przykładowy tutorial:

https://www.youtube.com/watch?v=cg_wvp1YdSI

komentarz 18 września 2016 przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
Jutro się do tego zabiorę. Bardzo dziękuję za pomoc!
komentarz 18 września 2016 przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
Czy bateria cr2032 musi być koniecznie nowa czy można wyjąć tą starą na 30 min. i wtedy też będzie efekt?
komentarz 18 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Nie rozumiem? Baterie lepiej by było wyjąć na co najmniej kilka minut (im dłużej tym lepiej, ale raczej 15-30 minut to maks), bo wtedy masz pewność, że pamięć BIOSu (właściwie to CMOSu, ale to mniej istotne) straci zasilanie (nawet zmagazynowane w kondensatorach - aczkolwiek nie jestem elektronikiem i nie wiem ile czasu one trzymają napięcie).

Bateria CMOSu podtrzymuje napięcie dla niego, aby uchronić przed "zapomnieniem" danych, z których korzysta BIOS. Jeśli baterie wyjmiesz albo się rozładuje, to CMOS straci dane i każdorazowo po włączeniu komputera zobaczysz napis w stylu "Uruchom BIOS, aby go skonfigurować".

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 461 wizyt
pytanie zadane 20 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez avaneu Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 403 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...