• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Codeblocks-macOS (Ustawienie kompilatora na Macbook"u)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
656 wizyt
pytanie zadane 17 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Alex5 Początkujący (420 p.)

Witam!

Jestem początkującym programistą i przygotowuje się do matury z informatyki.Przeważnie zaczynałem w XCode,aczkolwiek samą maturę zdaję na Windowsie,więc postawiłem na Codeblocks.

i tutaj zaczyna się problem :(. Mam problem nawet z kompilacją podstawowego Hello Word,ponieważ cały czas zamiast okienka z programem dostaję coś takiego : (screen)

Prosiłbym o pomoc osoby zaznajomione :)

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam!

komentarz 17 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie widze bo jestem na telefonie, ale ustawienie na Macu hmmm.... maca nie mam ale na windowsie sam musialem raz dodac. zobacz czy jest dodany w zakladce kompilatora, a i moze postaw sobie linuxa na wirtualnej albo zrob na partycji....

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Jedna osoba też już tu miała problem z Code::Blocks na Maku. Odpisałem wtedy, że może to dlatego, że Code::Blocks już się nie rozwija pod Maka od 2013 roku, a od tego czasu 2 albo 3 wersje OS X zdążyły już wyjść. Jak wiadomo, co nowa wersja OS X to część programów nie działa i trzeba je dostosować pod nową wersję systemu. Ostatnia wersja na Maka to 13.12, podczas gdy na Windowsa i Linuksa jest 16.01...

Widać, że od niedawna masz Maka robiąc cały screen ekranu :)
Jak chcesz zrobić screen ekranu i zaznaczyć obszar to wciskasz Shift + Command + 4

0 głosów
odpowiedź 17 września 2017 przez Programista31 Użytkownik (640 p.)
Według mnie radzę pouczyć się j.angielskiego choć troszkę. Dobrze sprawdź czy projekt który utworzyłeś znajduję się w danym folderze. Potem skompiluj i uruchom

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 680 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2017 w C i C++ przez mrudek Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...