• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyskakiwanie błędu w php podczas łączenia się z baza danych

Object Storage Arubacloud
–1 głos
314 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w PHP przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Hejo. Zabezpieczam swój kod przed wyciekiem informacji no i specjalnie sobie popsułem dane do połączenia się z bazą danych i co się stało? No wyskoczył mi błąd mimo, że nie ma tego robić :o i mam rozkminę czy wszystko prawidłowo robię.. spójrzcie na ten kod:

$polaczenie = new mysqli($host, $user, $password, $database);
if($polaczenie->connect_errno!=0)
{
     $_SESSION["blad"] = "Błąd z połączeniem do bazy danych!";
}

 

No i z tego co ogarniam to powinno mi zamiast błędu wyświetlić tą sesję a nie Warning'ami mi sypie.. :( smuteg 

Jest inne wyjście jeśli chcę zastosować swój opis błędu tak jak teraz bez używania @<- wyłączania błędów? Czy po prostu to tak jest że jeśli chcę sobie sam opisywać błędy to muszę to wyciszyć? 

1
komentarz 16 września 2016 przez Miszo Bywalec (2,100 p.)

btw :connect_errno wzraca true gdy wystąpił jakiś błąd w łączeniu,więc w ifie wystarczy tylko $polaczenie->connect_errno

komentarz 17 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Mirosław pokazał tak, więc się nie zagłębiałem co tam zwraca xD Słusznie dzięki za uwagę!
komentarz 17 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

 No wyskoczył mi błąd mimo, że nie ma tego robić :o 

Ojej, bo masz środowisko developerskie włączone, na produkcyjnym je się wyłącza w php.ini a błędy loguje do pliku. 

display_errors = Off

no i sprawa druga, chyba tak nie zapisujesz błędu o połączeniu w sesji, nie? 
Ja myślałem, że się informuje o tym i kończy dalsze działanie aplikacji ;)

 

Mirosław pokazał tak, więc się nie zagłębiałem co tam zwraca xD

Kwintesencja tych "kursów". Więcej pracy z dokumentacją.. proszę.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 2,214 wizyt
pytanie zadane 28 października 2017 w PHP przez Undisputed Gaduła (3,040 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w PHP przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,194 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...