• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szybkość strony z podstronami.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
229 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w JavaScript przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Cześć, krótko i zwięźle. Czy sposób robienia podstron wpływa na szybkość strony ? Chodzi mi o stronkę z 4 podstronami z czego na jednej jest galeria z 30 zdjęciami. Bo nie ogarniam ajaxa i php do końca by w nich robić podstrony więc chciałbym po prostu kopiuj wklej i zmienić zawartość jednego diva bo o jednego diva chodzi.

Z góry dziękuje za pomoc ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
wybrane 16 września 2016 przez Raster22
 
Najlepsza
Czas wczytywania jakby zebrać w kupę jest ten sam, ponieważ w podstronach jest podzielony na kawałki, i jest to bardziej optymalne, bo wczytuje się to, co chcesz, a nie od razu całą zawartość strony z wszystkimi treściami xD

PS - Następnym razem polecam napisać bardziej szczegółowo, coś co wydaje się dla nas oczywiste dla innych może nie być.
komentarz 16 września 2016 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Dzięki za odpowiedź, raczej jak ktoś odpowiada na takie pytanie to zna się na rzeczy :) A jeszcze jedno pytanko, jakim sposobem byś mi polecił ? bo w tej chwili zastanawiam się albo ajax albo php.
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Troszkę zmodyfikowałem moją odpowiedź. :D No, nie myśl tak.. ja osobiście nie chce marnować czasu na analizowanie pytań które ktoś na szybko, na odwal pisał.
komentarz 16 września 2016 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Okej :D A mógłbyś doradzić co do odpowiedzi przed ?
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Pierw mi wytłumacz co chcesz osiągnąć, oki? Bo nie wiem o co chodzi z tym divem itp
komentarz 16 września 2016 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Więc mam strone. Tak podstawowa i jest jeden głowny div który się zmienia. Chce że jak np kliknę w menu zakładkę "galeria" to sie tylko ten div zmieni.
komentarz 16 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Możesz zrobić w samym html'u po prostu kopiujesz i wklejasz to samo do tych 4 podstron i potem zmieniasz tylko to co chcesz mieć inaczej w tym divie w każdej podstronie i masz taki sam efekt bez js i php
komentarz 17 września 2016 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
Tak, ale jak zrobie w html`u to cała strona będzie się ładowała od nowa. A gdybym zrobic jc czy php to tylko ten jeden div. Chyba że się myle
komentarz 17 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
No tak, ale tego nie odczujesz, poza tym możliwe, że wydajnościowo będzie nawet lepiej. Popatrz js wykonuje kod ajax po kliknięciu w przycisk, ajax prosi serwer o wykonanie pliku php, plik php który wykonuje się na serwerze zwraca wynik do przeglądarki, przeglądarka wprowadza zmiany w pliku html, dopiero użytkownik widzi zmiany.

Gdy masz podstrony w html'u to przeglądarka po kliknięciu przycisku prowadzącej do innej podstrony wysyła prośbę o plik do nowej podstrony, serwer zwraca całą nową stronę, przeglądarka wczytuje nowe dane, z tym, że niektóre dane są przez przeglądarkę zapisywane na kompie użytkownika i przez to jeszcze szybciej się to wszystko wykonuje.

Te 2 sposoby trwają może 1 sek? Oczywiście są różne przypadki i w różnych przypadkach te sposoby różnie się sprawdzają więc czasem lepiej zastosować pierwszy a czasem drugi sposób, w twoim przypadku lepiej ten drugi bez js i php, ale to oczywiście tylko moja opinia.

Uprzedzam opisałem to tak jak to rozumiem, więc to co napisałem, może się z czymś nie zgadzać.
komentarz 17 września 2016 przez Raster22 Obywatel (1,640 p.)
A nie da się np żeby ajax pobierał diva z lokalnego folderu ? i bardzo Ci dziękuje za wytłumaczenie ! Pytam też o to tak bo gdy np zrobiłbym tym html zwyczajnie a np miał jakieś zmiany zrobić to trzeba byłoby później w każdym pliku zmieniać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w PHP przez Rico305 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 716 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...