• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Programowanie dla początkujących ( C++)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,055 wizyt
pytanie zadane 14 września 2016 w C i C++ przez Dawid Kuraś Nowicjusz (150 p.)
zamknięte 14 września 2016 przez Dawid Kuraś

Witam , dopiero co zacząłem  przygodę z kodowaniem i oglądając filmy Mirosława na którego forum się znajdujemy 

wysłuchałem rady która mówi żeby nie przepisywać tego co on robi tylko samemu tworzyć itd. Więc samodzielnie , mając na uwadze jaka metodę chce wykorzystać tworzyłem swoje własne zadania. Chciał bym po prostu żeby ktoś zerknął na to i mi powiedział czy jest to do przyjęcia.Tak btw to zacząłem wczoraj wieczorem :D Chcę poprostu wiedziec czy dobrze zastosowalem pętle ? 

Dziękuje za poświęcona uwagę :D

#include <iostream>
//jas przeszedl 2 km w 20 min ile jas przejdzie kilometrow po uplywie 2 h
//wykozystaj petle while lub do while... :D

int godzina=0; int kilometry=0;

using namespace std;

int main()
{
    while(godzina<=10)
    {
        godzina++;
        kilometry++;
        kilometry=godzina*6;
        cout<<"ile godzin:"<<godzina<<endl;
        cout<<"dystans:"<<kilometry<<endl;

    }

    return 0;
}
//program pokazuje poprawne wartosci w kazdym przypadku gdy np chcemy sprawdzic jaki
//dystans przeszedl jasio po uplywie wiekszej ilosci czasu :d

 

sorry za dobry polski ;// nauczyciel dalej mnie nienawidzi xd

 

 

komentarz zamknięcia: dziekuje wszystkim za użyczenie swoje wiedzy i porady. Nie ma juz sesu tego dalej walkowac, trzeba dzialac ! :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 września 2016 przez niezalogowany
wybrane 14 września 2016 przez Dawid Kuraś
 
Najlepsza
Nie ma tu zbyt wiele do oceny. Możesz teraz rozbudować program np użytkownik podaje prędkość i czas jaki Jasio szedł. Wtedy program dla zadanych wartości będzie liczył ile przeszedł.
1
komentarz 14 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Czym zamienic mozna pisac std::cout..... ale z tego co wiem to nie ktorzy programisci to odradzaja.... Wiadomo to jednak podstawy tak to sie robi w c ale teraz musialbys pododawac std:: i dopiero by dzialalo. Zmienne globalne sa pomiedzy using namespace std a main () i je takze radzi sie wywalac ze wzgledu ze w pamieci moga byc smieci. Wrzuc je wszystkie do main() i bedzie ok. Tak jak kolega wyzej zmien int na float albo double, predkosc czy droga lub czas takze moga byc z przecinkiem.
1
komentarz 14 września 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

je takze radzi sie wywalac ze wzgledu ze w pamieci moga byc smieci.

Zależy od kompilatora. Większość inicjalizuje zmienne globalne wartością domyślną. Zmienne lokalne mają w sobie śmieci.

1
komentarz 14 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ja uzywam lokalnych bez przypisania wartosci i nie mam smoeci w srodku
1
komentarz 14 września 2016 przez unknown Nałogowiec (39,560 p.)

Ja uzywam lokalnych bez przypisania wartosci i nie mam smoeci w srodku

Albo je inicjalizujesz, albo przypadek.

1
komentarz 14 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Inicjalizacja :D nic nie zostawia sie przypadkowi.... wiadomo zawsze wartosc domyslna mozna dodac a pozniej umienic tu nie ma problemu
+1 głos
odpowiedź 14 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Ja ci proponuje kupić książkę http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm

Według mnie fajnie wprowadza w programowanie

Przerobić kursy Mr.Zelenta

Rozwiązywać zadania na Spoju

Do tego wdrożyć jakieś algorytmy i struktury danych

Ale to tylko moja propozycja : )

Pozdro
komentarz 14 września 2016 przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
Ja jednak odradziłbym zakup „Praty”, w moim przypadku był to przestrzelony pomysł, pętle dopiero w okolicach dwusetnej strony, funkcje dopiero w okolicach trzysetnej. Wg mnie nie tyle strata pieniędzy, co czasu... Uważam, że nie jest to książka dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z programowaniem, owszem jeśli chcemy się zagłębić w smaczki języka i gdybanie co by było gdyby tutaj było np. dziedziczenie prywatne zamiast chronionego to owszem, ja jednak odradzałbym. Kurs na cpp0x.pl jest o niebo lepszy ;) Krótki, zwięzły bez rozwlekania tematu, z różnymi poziomami i zagadnieniami, tak jak wiele materiałów dostępnych w sieci za darmo.
1
komentarz 14 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
No spoko spoko

faktycznie jest tak jak mówisz

jednak ja jestem w stanie przeczytać do 50 str dziennie więc dość sprawnie to szło
1
komentarz 15 września 2016 przez plkpiotr Stary wyjadacz (12,420 p.)
Rzeczywiście, jeśli się czyta w takim tempie to książka jest przydatna, teraz na wakacjach czytałem końcowe rozdziały w podobnym tempie, ale bardziej jako zapoznanie z tematem, układaniem sobie pewnych schematów w głowie i wybraniem tego co mi będzie potrzebne przy tworzeniu programów w przyszłości, jednak taka umiejętność przyjdzie dopiero po napisaniu i przeanalizowaniu setek linijek kodu :)
Przepraszam jeśli uprzedni mój komentarz mógł wydawać się impertynencki, nie miałem złych zamiarów :D
0 głosów
odpowiedź 14 września 2016 przez niezalogowany

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,050 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 541 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 415 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...