• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Polskie znaki w Builder 6

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,217 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w C i C++ przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)
Witam
Aktualnie ukończyłem kurs Pana Mirosława Zelenta z Objektowego c++ i postanowiłem napisać program quizujacy z angielskiego do nauki słówek. Gdy z pliku wczytuje Polskie słowa to niestety, zamiast "ogonków" mam "krzaczki", gdy próbuje wyświetlić w Labelu. W notepadzie zmieniałem na 1250, UTF-8 oraz ANSI. Przeszukałem Project->Options, ale nic nie znalazłem.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 września 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
wybrane 14 września 2016 przez Krzysztof Mochocki
 
Najlepsza

Plik zapisz w utf8 a po odczytaniu słów zmień je na ANSI za pomocą Utf8ToAnsi.

komentarz 14 września 2016 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)
Dzięki, właśnie o to mi chodziło :D
0 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez niezalogowany
komentarz 12 września 2016 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)
Z tego co zrozumiałem to 2 link dotyczy konsoli, a ja potrzebuje do "okienkowych". W konsoli umiem zmieniać. 1 Link mi nie pomógł i dotarłem wcześniej do niego.
komentarz 12 września 2016 przez Krzysztof Mochocki Początkujący (400 p.)

Tu masz jak to wygląda

komentarz 13 września 2016 przez niezalogowany
edycja 13 września 2016

Spróbuj zmienić kodowanie znaków borlanda na cp1250 (takie jak ma windows)

Nie wiem jakiego masz windowsa i jakie codepage ma twój windows.

jeszcze jedno: jak ustawiasz text Labela to ustawiaj go w edytorze a nie w inspektorze obiektów. Nie pamiętam jak to się robiło (chyba Label->Text = "jakiśstringzpolskimiznakami";.)

0 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Jest to na kanale pana Mirosława. Polskie znaki w Code Blocksie, więc myślę, że i tu może się przydać. Podobnie się konfiguruje

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 7,187 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 592 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w SQL, bazy danych przez daro793704 Początkujący (350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 407 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2017 w PHP przez sapero Gaduła (4,100 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...