• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

RWD boczna nawigacja

Object Storage Arubacloud
+1 głos
390 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w HTML i CSS przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

No hej, mam takie pytanie odnośnie w jaki sposób tworzy się takie boczne nawigacje jak np. tutaj? Odtwarzam sobie mniej więcej tę stronę (tak z wykorzystaniem frameworka) demo możecie zobaczyć tutaj. No i stanąłem na menu, ponieważ nie wiem co zrobić aby działało w taki sam sposób.

Znacie może jakieś tutoriale odnośnie takich bocznych, responsywnych nawigacji? Zależy mi na czystym CSS (pewnie JS też będzie wymagany) bez żadnych frameworków. Prostota, lekkość no i RWD.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 5 maja 2015 przez Buby Pasjonat (19,590 p.)
wybrane 6 maja 2015 przez testerius
 
Najlepsza

To menu, to najprawdopodobniej div, z atrybutem position: fixed, a także cursor: pointer.

W JavaScripcie opisana jest reakcja na sygnał kliknięcia w owe menu - identyczne menu tworzy się w kursie na www.CodeCademy.com - Make an interactive Website. Oczywiście jeśli jesteś zainteresowany.

Postaram się opisać moje wykonainie takiego menu:

  1. Tworzysz sobie twojego diva z napisem menu i ustawiasz jego właściwości w css.
  2. Tworzysz sobie listę opcji, zwykły <ul>, ukrywasz ją metodą jQuery hide()
  3. Podpinasz do kliknięcia w twojego diva funkcję, która wywołuje metodę toggle() na twojej liście.
  4. Gotowe! ;)

@Edit:

Oczywiście twoje menu musi być umieszczone w divie. :)

komentarz 6 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Dzięki za nakierowanie, ogarnę to gdy będę miał czas. :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2018 w HTML i CSS przez dudijr Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2016 w HTML i CSS przez alw Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 431 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...