• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zblurować obrazek, a nie tekst

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,033 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w HTML i CSS przez schumix Początkujący (330 p.)
edycja 12 września 2016 przez HaKIM

Witam.
Koncepcja jest taka że obrazek jest zblurowany, chce na nim wyświetlać krótki opis (tekst się wyświetla ale również jest zblurowany i to tutaj tkwi mój problem).

Nie wiem jeszcze jak to naprawić, widziałem kilka sposobów na internecie jednak nie potrafiłem ich zastosować w swoim CSS.

HTML:

<div id="obraz1">
	<p id="ap">Aprilia SXV
Mocne supermoto ze stajni Aprilia - charakteryzuje się bardzo niską wagą
Rodzaj: supermoto
Pojemność: 550kg
Moc maksymalna: 72km
Waga: 122kg</p>
	</div>

CSS:

#obraz1
{
margin:30px 30px 0px 0px;
filter: grayscale(1) blur(5px);
float:left;
width:350px;
height:200px;
background-image: url("SXV550.jpg");
background-size: 100%;
}

#obraz1:hover
{
filter: grayscale(0);
filter: blur(0);
}

#ap{
font-size:20px;
filter: blur(0px);
}

 

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Na tę chwilę wykminiłem coś takiego:

~ http://codepen.io/anon/pen/qaOZmV

Przerób kod, pod swoje oczekiwania, i volia!

(Nie sądzę, aby był to najlepszy sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Staram się jednak unikać pustych tagów.)
+2 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
edycja 12 września 2016 przez mitelak
http://codepen.io/mitelak/pen/amdbxm takie coś wykorzystując :after można zrobić na przykład

Pamiętaj tylko o tym, że filter nie działa na wszystkich przeglądarkach https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/filter#Browser_compatibility

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 567 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w HTML i CSS przez Meggie Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 168 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2015 w HTML i CSS przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2015 w C i C++ przez dixtel Użytkownik (680 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...