• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Fontello-icon color fontow

Object Storage Arubacloud
0 głosów
950 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w HTML i CSS przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
zamknięte 14 września 2016 przez hiper007
Witam. Używam w swoim projekcie fontow z fontello.com. W pliku fontello.css określam kolor danego fonta poprzez dopisanie color:red: ale co jeżeli cchce użyć na ej samej stronie dwa razy tego samego fonta w dwóch rożnych kolorach ;)?w jaki sposób użyć fonta no. W kolorze blue. ? Pozdwiam
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
wybrane 14 września 2016 przez hiper007
 
Najlepsza
Do stylowania elementów służą classy. Element na stronie może posiadać więcej niż jedną classę, dzięki czemu możesz łączyć je w grupy.
komentarz 12 września 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
<i class="icon-ok"></i>

to jest ikona ;) jak nadam style w fontello.css np. color:red; to ikona robi sie czerowna

<i class="wybor" class="icon-ok"></i>

i jak w stylach style.css zrobie:

.wybor
{
color:yellow;
}

to nie robi sie żółta ikona....

1
komentarz 12 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jeśli chcesz nadać elementowi wiele klas, to oddziel je spacją:

<i class="wybor icon-ok"></i>

W niedługim czasie może Ci się przydać również świadomość obecności i umiejętność stosowania CSS Specificty (gdy zaczniesz się głowić, dlaczego dany styl nie działa)

komentarz 13 września 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

Witam dzieki za info ogólnie chodzilo mi zeby wrzucic ikone fontello jaki przycisk udalo mi sie wrzucilem ikone i za pomoca fontello,css zrobilem hovera po najechaniu zmienia mi sie kolor ;) tak jak być powinno.

.icon-plus:hover:before { content: '\e800'; color:lime;  font-size:20px;} /* '' */

ale chce jeszcze ze po nacisnieciu na ikonke ja deaktywowac zeby juz hover nie dzialal.. w jaki sposob to zrobic?? Magiczna kombinacja ?? 

komentarz 14 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

:hover działa, gdy myszką najedziesz na element - gdy zabierzesz z niego kursor myszki, to hover nie będzie już wpływał na styl.

Może chodzi Ci o klik? Na zdarzenie 'click' (to już w JavaScript) zdejmij klasę, która Ci nie odpowiada

+1 głos
odpowiedź 12 września 2016 przez Terixer Nowicjusz (210 p.)
O ile dobrze pamiętam Pan Mirosław w swoim tutorialu zmienia styl w pliku fontello.css.
Osobiście używam innego sposobu.

Nadaj nową klasę ( jeżeli chcesz pokolorować je w ten sam sposób ) , bądź id ( jeżeli ikona będzie miała unikatowy kolor, wielkość itp. ) ikonie ( w znaczniku owej ikony ). Potem przejdź do swojego stylu i nadaj mu odpowiednie parametry do konkretnej ikony. Sposób pozwala na wprowadzenie różnych parametrów do ikon , których używasz częściej niż raz.

Powodzenia ! :)
komentarz 12 września 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
<i class="icon-ok"></i>

to jest ikona ;) jak nadam style w fontello.css np. color:red; to ikona robi sie czerowna

<i class="wybor" class="icon-ok"></i>

i jak w stylach style.css zrobie:

 

.wybor
{
color:yellow;
}

tonie robi sie żółta ikona....

komentarz 12 września 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
klasy łączy się i wstawia w jeden class np.

class="icon-ok wybor"
komentarz 13 września 2016 przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)

Witam dzieki za info ogólnie chodzilo mi zeby wrzucic ikone fontello jaki przycisk udalo mi sie wrzucilem ikone i za pomoca fontello,css zrobilem hovera po najechaniu zmienia mi sie kolor ;) tak jak być powinno.

.icon-plus:hover:before { content: '\e800'; color:lime;  font-size:20px;} /* '' */

ale chce jeszcze ze po nacisnieciu na ikonke ja deaktywowac zeby juz hover nie dzialal.. w jaki sposob to zrobic?? Magiczna kombinacja ?? 

0 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Możesz nadać ikonie id lub klase

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 11 września 2022 w HTML i CSS przez pj-1024 Użytkownik (670 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2022 w HTML i CSS przez Piotrek2713 Mądrala (5,340 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...