• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne - progi, wybór uczelni

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,642 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Witam wszystkich na forum! Jestem uczniem klasy maturalnej i w przyszłym roku chciałbym udać się na informatykę. Rozważam najbardziej PG (ETI) i PWr (najbardziej marzy mi się wydział PPT, ew IZ). I tu pojawia się moje pytanie, szczególnie do tegorocznych maturzystów: jakie wyniki (w przeliczeniu na procenty) należy osiągać, aby dostać się na te uczelnie? Czy pisanie fizyki na maturze jest konieczne, czy np. 70% z matematyki rozszerzonej i 80% z rozszerzonego angielskiego wystarczy? Jak wyglądało to w tym roku? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Tyle powinno wystarczyć. Jeżeli chodzi o PG jest multum chętnych, więc wszystko zależy od ich wyników. http://pg.edu.pl/rekrutacja/progi-punktowe  Odsyłam do tego.
komentarz 12 września 2016 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Dziękuję bardzo. Jeszcze tylko jedno pytanie: to dotyczy pierwszej listy czy dostania się na dany kierunek w ogóle?
komentarz 12 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Dostania się na kierunek
0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Może przeczytaj o tym na stronie uczelni ?

Setny temat tego typu na forum
komentarz 12 września 2016 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
O progach punktowych, limitach miejsc itd. czytałem. Chodzi mi bardziej o to, jakie wyniki z matur musiałbym uzyskać, aby się dostać.
komentarz 12 września 2016 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)
Przelicz progi punktowe na wyniki matur.
0 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez TigerBlackTiger Nowicjusz (140 p.)
Jako, że od października zacznę studiować Informatykę na wydziale PPT PWr postaram się pomóc. Jeżeli chodzi o tegoroczny próg punktowy to wyniósł on wg listu z uczelni 386 pkt. Na PWr liczba punktów z rozszerzonego angielskiego liczy się jako 0,25 razy wynik z matury czyli ma on marginalne znaczenie. Co oznacza, że jeżeli chcesz rozważać ten wydział musiałbyś pisać maturę z fizyki lub informatyki. Biorąc pod uwagę wyniki z matury: -podstawowa matma: 90% -rozszerzona matma: 70% -rozszerzona fizyka lub informatyka: 70% -rozszerzony angielski: 80% Miałbyś wtedy 390 pkt czyli przekroczyłbyś próg. Tutaj oczywiście dochodzą jeszcze punkty za maturę z polskiego liczone jako 0,1 wyniku. Ciekawą opcją dla tych, którzy mieszkają w pobliżu Wrocławia i są w stanie dojeżdżać jest Studium Talent, czyli ok 15 wykładów z matematyki lub fizyki zakończonych kolokwium dające dodatkowe punkty rekrutacyjne i w przypadku zaliczenia na 5 lub 5,5 także wolny wstęp na PPT lub wydział Matematyki.
komentarz 12 września 2016 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Bardzo dziękuję Ci za Twoją odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś. Wychodzi na to, że muszę konkretnie się zabrać za fizykę (o matmę się za bardzo martwię). Widziałem na stronie PWr, że na wydziałach IZ i Elektroniki progi są trochę niższe niż na PPT, jeżeli wiedziałbyś jak wygląda to tam jeżeli chodzi o wyniki z matury (czy np. 70% z rozszerzenia z matmy i 50% z fizyki wystarczy), byłbym bardzo wdzięczny za info.
komentarz 12 września 2016 przez TigerBlackTiger Nowicjusz (140 p.)
Z tego co wiem z takimi wynikami można było w tym roku się dostać na wydział Elektroniki ale dopiero z listy rezerwowej (ostateczny próg to było coś ok 290). Natomiast na IZ próg wynosił 356 pkt, więc mógłbyś się ledwo łapać (mając jeszcze 100% z podstawowej matmy, 80% z rozszerzonego angielskiego i 60% z polskiego masz równo 365). Przy czym moim zdaniem Elektronika wydaje się lepszym wyborem niż IZ (jeżeli chciałeś iść na PPT to zdaje się, że jesteś zainteresowany czymś więcej niż tylko klepaniem kodu).
komentarz 12 września 2016 przez zbytniosiemartwisz Nowicjusz (220 p.)
Rozumiem. Teraz cała sytuacja jest dość jasna.

Czytałem właśnie, że Elektronika jest lepsza od IZ (nazywanego często Imprez i Zabaw;)).

Dziwi mnie tylko to, że w aktualnościach na stronie PWr jest informacja z 30. sierpnia o wolnych miejscach na poszczególne kierunki i... na Informatykę na Wydziale Elektroniki jest jeszcze wolnych 14 miejsc. Nie wiem za bardzo jak to w praktyce zinterpretować.

Raz jeszcze bardzo dziękuję Ci za pomoc.
komentarz 12 września 2016 przez TigerBlackTiger Nowicjusz (140 p.)
Nie ma za co :) Jeżeli chodzi o wolne miejsca i progi punktowe to one nie wyznaczają poziomu trudności tylko popularność. W tym roku PPT był akurat bardzo popularny w porównaniu do poprzednich lat gdzie miał z tych trzech wydziałów najniższe progi a poziom wręcz przeciwnie. Więc nie ma się co sugerować tym, że zostały wolne miejsca.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,842 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 952 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez APNL Obywatel (1,440 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,330 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...