• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez sebi10 Użytkownik (590 p.)
Idę na studia informatyczne, zatem muszę kupić laptopa, który będzie głownie do programowania ale i również do szybkiego dostępu do internetu. Zastanawiam się czy mac będzie najlepszą opcją, gdyż posiadam stacjonarny komputer na którym mam win oraz linuxa. Proszę o poradę.

Z góry dziękuje.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 września 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
To zależy jaki budżet przeznaczyłeś na zakup laptopa. Jeśli masz wystarczająco pieniędzy to macbook może być dobrą opcją do programowania i internetu. Jeśli chcesz grać to apple odpada ale z tego co mówisz masz PC więc raczej jak bedziesz chciał grać to na stacjonarnym. Jeśli masz nieco mniej pieniędzy to wybrałbym coś z tych budżetowych laptopów do gier. Wydajność mają bardzo dobrą przy cenie nie większej niż 4000zł
+1 głos
odpowiedź 11 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Co zresztą już kiedyś mówiłem (i za co mnie fanboye appla zminusowalismiley), jeśli nie masz konkretnej potrzeby do kupienia Maca, to to (oczywiście w moim przekonaniu) się mija z celem. Osobiście uważam, że lepiej kupić coś tańszego, używanego, zainstalować Linuksa (lub jakiś BSD, albo jeszcze coś innego) i masz super sprzęt za niewielkie pieniądze.

+1 głos
odpowiedź 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Jeżeli chcesz poznać ten system to tak. Chyba, że kupujesz bo jest ,,modny", to wtedy nie. Jeżeli chodzi o system, ten na mac'ach na pewno jest stabilniejszy niż inne. Aczkolwiek na twoim miejscu kupiłabym lenovo y50-70. Świetny jeżeli chodzi o to, do czego potrzebujesz. Wszystko zależy od budżetu.
komentarz 11 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
No tak, ale pamiętaj że systemów operacyjnych jest więcej niż tylko dwie rodziny.
komentarz 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Sama korzystam z kilku systemów. Wszystko zależy, co na nim robisz.
komentarz 12 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 12 września 2016 przez draghan

Systemow jest w bród i kazdy znajdzie cos dla siebie i w roznych jezykach napisane..... to prawda ze rynek skupia sie na windowsie i os x. Ja kupilem sa laptopa ostatnio acer 8gb ram, i3, ssd ale nie po to zeby grac. Dalem 500€ bo odrazu windowsa mial a bez systemu nie szlo sprzedac, ale ile to jest zainstalowac linuxa, nawet nie ubuntu.... czy cos innego.... Wiec przestancie sie tu klocic, i polecue lepiej parametry niz system

komentarz 12 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Ssd się pewnie świetnie sprawuje
komentarz 12 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ogolnie jest ok, ja nie katujr laptopa.... mam CodeBlocks i rzecz, do szkoly, a noi skype to wszystko co uzywam.... nie mam czasu.... wlasnie robie broszurke na 20 stron a4
+1 głos
odpowiedź 12 września 2016 przez Mateusz Atłasik Nowicjusz (200 p.)
Hej! Jeśli sprzęt nie musi być nowy to mogę polecić Lenovo ThinkPad T530/T430 (z matrycą co najmniej 1600x900 żeby obszar roboczy był znośny) oraz modele Della Latitude E6420/E6520/E6430/E6530. Tx30 moim zdaniem to ostatnie znośne modele ThinkPadów zanim Lenovo zaczęło eksperymentować z gładzikiem co totalnie w mojej ocenie im nie wyszło. Sprzęt poleasingowy kosztujący w okolicach 1200-1600 zł. a myślę, że podziała dłużej niż najtańsze nowe badziewia ze sklepu bo to inna półka. Opcja konieczna jak dla mnie do komfortowej pracy to SSD (jakikolwiek w zasadzie). Pozdrawiam!
komentarz 12 września 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Mam służbowy Thinkpad T430 i polecam. Układ klawiatury trochę zaskakujący (Fn całkiem z lewej, l-Ctrl jako drugi, PrtScr tam gdzie zazwyczaj jest wywoływanie menu kontekstowego, PgUp i PgDn w bloku strzałek) ale sama klawiatura bardzo wygdna w użytkowaniu. Laptop w miarę szybki, matryca matowa - czego chcieć więcej? :)
0 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Promocja dla studentów w X-KOM na Apple MacBook Pro

Ewentualnie może się przydać ;)

komentarz 12 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
To chyba promocja dla bardzo bogatych studentów :)
komentarz 13 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
Albo to albo pójdzie w przelew xD

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
–1 głos
6 odpowiedzi 13,238 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez dzideos Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 246 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...