• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poważny problem z DNS'em

Object Storage Arubacloud
0 głosów
245 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Mam bardzo dziwny problem, który od kilku dni nie daje mi spokoju otóż, mam sieć 1 router głowny i drugi który działa jako client i podłączona do niego jest drukarka. W sieci od kilku dni niektóre komputery nagle tracą połączenie z dns'em nie mogę weść na żadną witrynę, nie pinguje mi żadnej strony a chwile potem wszytsko działa i nagle znowu, trwa to czasami po 20 minut czasami mniej. Co ciekwe w tym samym momencie inne komutery bez problemy wczytują strony. Mój router to RT-N18U, a drugi to Netis( nie powinien odgrywać dużej roli jak go odłącze to i tak to się dzieje). Przywracałem oba routery do fabrycznych, ustawiałem googlowego dnsa na routerze, ustawiałem na komputerach nic nie pomagało, ustawiałem statyczne adresy IP też nic, nie mam już pomysłów. Co wy o tym sądzicie o co tu chodzi? :) A i jak zresetuje router to na komputerze w którym dns nie działał zaczyna działać na kilka sekund a potem znwou to samo.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 września 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Zacznij od najprostszego układu.Jeden router ten "Główny" i jeden komputer.Testuj.Może się okazać że to wina routera.

Sprawdź wtyczki,kabelki,po kolei sukcesywnie,podłączaj pojedynczo następne kompy.
komentarz 11 września 2016 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Miałeś rację okazuje się, że drugi router psuje sieć, ale nie zauważyłem tego bo nawet po jego wyłączeniu to się działo ale tylko dlatego, że nie zresetowałem głównego routera. A więc, ten mały Netis pracuje w trybie client, kiedyś pracował w reapiterze ale wtedy miałem problem z wifi bo mój tel chciał się łączyć tylko z nim. Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego on psuje mi dnsa, ( chodź coś czuje, że chodzi raczej o NAT)
komentarz 11 września 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć potrafisz te informacje podać w sposób bardziej "przyswajalny" np.jakiś schemat,adresy IP w sieci lokalnej?

Padło tu kiedyś hasło.O szklanej kuli i wróżeniu z fusów.

Jeśli nie ja,to znajdzie się ktoś kto pomoże.O więcej  szczegółów proszę/simy
komentarz 11 września 2016 przez Karwolo Użytkownik (500 p.)
Nie denerwuj się :) Nie mówiłem nic o adreasach bo nie było po co. Wszytsko na DHCP 192.168.1.1 adres głownego 192.168.1.240, drugiego a maska 255.255.255.0 czyli typowo. Drugi działał jako switch się domyślam bo nie dało się dostać do niego do bramy domyślnej.

Teraz to zmieniłem, podzieliłem na dwie sieci, głowny router: 192.168.1.1   255.255.255.128

drugi: 192.168.1.129   255.255.255.128. Wszystko teraz działa ok ale wiadomo dwie sieci  to nie mam dostępu do drukarki z sieci 2 w sieci 1, da się połączyć te sieci bez przekierowania portów?
komentarz 11 września 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Ja się nie denerwuję,naprawdę.Czasem się wkurwiqm,nic więcej.Jestem kumplem,zwykłym,takim.Jutro pomyślę..aż dziw bierze,w stanie jetsem.Szacun.Mam w dupie dyrdymały.Poebało mnie,proszę mnie wydupcyć ze społeczeństwa,trudno mi było pisać te litery.Może trochę humoru?Po drodze,trzeźwieję......wrócę,odpowiem.Istnieją nadzieje......

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 973 wizyt
pytanie zadane 17 września 2016 w Sieci komputerowe, internet przez KubVard Użytkownik (510 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 857 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Wladcaserc Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,822 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez GoldKasztan Nowicjusz (220 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...