• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działający skrypt jquery

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
175 wizyt
pytanie zadane 10 września 2016 w JavaScript przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)

Cześć. Mam problem ze skryptem jquery. Napisałem stronę, która docelowo będzie blogiem o książkach. W pliku html umieściłem testowy skrypt który powinien zmienić tytuł posta na ten zapisany w pliku txt (użyta funkcja .load()). Sądzę, że skrypt jest dobrze napisany bo sprawdzałem go wielokrotnie. A co jest najlepsze działa on tylko w Firefoxsie. W Chrome czy Internet Explorer niestety nie. Jeśli chodzi o przeglądarkę Google, to sprawdzałem w ustawieniach czy nie mam przypadkiem wyłączonej obsługi Javascriptu, jednak tam jest wszystko w porządku. I tu zwracam się do was o pomoc, ponieważ nie mam pojęcia co z tym począć. Poniżej wklejam cały plik html. Bardzo proszę o pomoc i ewentualne poprawki.

<!DOCTYPE HTML>
<html>
    <head>
        <meta charset="utf-8">
        <link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
        <link href="https://fonts.googleapis.com/css?family=Playfair+Display+SC|Raleway&subset=latin-ext" rel="stylesheet">
        <script src="https://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.12.4/jquery.min.js"></script>
        <title>MikBooks - recenzje</title>
        
        <script type="text/javascript">
            $(document).ready(function(){
                              $("button").click(function(){
                                                $("#tytul").load("test.txt");
                                                });
                              });
        </script>
    </head>
    
    <body>
        <div id="header">
            MikBooks
        </div>
        
       <div id="post">
            <div id="naglowek">
                <div id="tytulposta">
                    <div id="tytul">Miecz Lata</div>
                    <div id="autor">Rick Riordan</div>
                </div>
           </div>
           
           <div id="tresc">
                <span>Lorem</span> ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi dapibus ex vitae ante iaculis, non finibus enim tempus. Cras consequat dui erat, quis ornare nisi rhoncus at. Donec vulputate tempus purus vitae aliquet. Quisque accumsan diam at accumsan fermentum. Sed purus lectus, mollis nec risus at, commodo hendrerit odio. Curabitur dui sapien, condimentum et porta quis, pharetra et nulla. Phasellus sollicitudin nibh nunc, quis gravida massa consectetur a. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Nam consectetur vel diam sed mollis. Phasellus sit amet condimentum urna. Nullam dictum dolor eget enim sollicitudin feugiat.<br />

                Vestibulum orci dui, faucibus quis blandit et, porta nec purus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Praesent pellentesque in nunc vitae elementum. Fusce consequat urna et tellus rutrum, sed ultricies enim pulvinar. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec at bibendum nunc, at pretium turpis. Phasellus interdum metus neque, at molestie massa facilisis vel. Praesent nec tortor non diam tincidunt porta. Nam ac blandit arcu. Sed ac neque eu metus varius congue eu non nunc. Duis ut ligula vestibulum, commodo nulla in, luctus magna.<br />

                Donec quis semper nisi. Nam ultrices odio vitae nulla tincidunt, id ullamcorper enim consequat. Phasellus molestie tellus et est sollicitudin, ut elementum dui efficitur. Proin molestie odio ut est dapibus, et molestie ipsum rhoncus. Etiam purus enim, rhoncus quis eros sed, pretium commodo elit. Donec vel mauris varius, efficitur neque eu, rutrum sapien. In commodo risus quis elit lobortis imperdiet. Proin sollicitudin vitae lorem et interdum. Morbi ac mi neque. Maecenas in est enim. Praesent vel suscipit erat, id vestibulum orci. Pellentesque libero sem, scelerisque ac ex nec, dictum condimentum ligula. Integer at nulla massa. Aenean semper dui id magna consectetur, sed blandit ligula rutrum. Sed id luctus magna. Nullam et massa sollicitudin magna mattis lobortis.<br />

                In aliquam varius nisl ac facilisis. Quisque vestibulum, eros a bibendum rhoncus, ipsum sapien mattis risus, et pellentesque metus neque in quam. Nullam scelerisque enim lectus, non malesuada massa gravida id. Nunc volutpat, mauris eu semper suscipit, lorem mi fermentum magna, eu blandit tortor arcu a sem. Donec et ex sed libero gravida convallis ut sit amet diam. Maecenas at justo magna. Donec nunc arcu, congue ut condimentum sit amet, lacinia ac quam. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer hendrerit.
           </div>
        </div>
        
        <div id="galeria"><button>Zamiana</button></div>
    </body>
</html>

 

komentarz 10 września 2016 przez niezalogowany
konsola coś krzyczy?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 września 2016 przez Programista3 Gaduła (3,390 p.)
Zawsze gdy szukasz błędu w JavaScript popatrz do konsoli. W większości przypadków zobaczysz tam komunikat który informuje o występującym błędzie.

Testuj to na serwerze lokalnym np. XAMPP w przeciwnym razie będzie wywalać błąd i nie będzie działać. W Firefixie jakoś działa chociaż wywala błąd w konsoli. Bo dodaniu na XAMPPa u mnie działa bez problemu, testowane w Firefox, Chrome oraz Edge

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 485 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2018 w JavaScript przez precell Początkujący (470 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 141 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2015 w HTML i CSS przez tirex Gaduła (4,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w JavaScript przez Author[] Gaduła (3,130 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...