• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyk - wybór konkretnej ścieżki

Object Storage Arubacloud
–4 głosów
298 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez KlejnotNilu Użytkownik (750 p.)
Witam.

Pytanie może wydać się proste, lecz dla mnie nie jest. Jak wiadomo informatyk jest to bardzo ogólne określenie - można być programistą, specjalistą od hardware i składania komputerów itd. I tutaj pojawia się moje pytanie:

W co według Was warto zainwestować czas? Jak wygląda rynek pracy - kto jest najbardziej poszukiwany? Czy są rzeczy, w które w ogóle nie warto iść?

Dziękuję za odpowiedzi.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 września 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Nie warto iść na coś, czego nie będziesz chciał robić z pasji. Nawet jak Ci się uda zostać np. programistą na siłę, to co najwyżej przeciętnym.
1
komentarz 10 września 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Lepiej iść do opłacalnej pracy nie z pasji niż z pasji robić coś za grosze.
komentarz 10 września 2016 przez Konrad Nabożny Stary wyjadacz (13,460 p.)
Ta kwestia zawsze wzbudza wiele kontrowersji. Zależy od sytuacji, ale według mnie lepiej zarabiać mniej, ale robić to co się na prawdę lubi.
komentarz 10 września 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
U mnie w pracy ludzie bez pasji, odpowiedniego podejscia wylatują po 2 miesiacach, wiec z kasa u nich kruch
komentarz 10 września 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Dużo ludzi pracuje na kasie w Biedronce całe życie, więc wydaje mi się że lepiej się czegoś nauczyć i pracować w konkretnym zawodzie, bo to że nie ma się pomysłu na swoją przyszłość nie znaczy że ma się robić na kasie lub nie pracować wcale.
komentarz 10 września 2016 przez Kodeman Gaduła (4,480 p.)
Chodziło mi o to, że ciężko bez pasji znaleźć opłacalną pracę. Gdyby było inaczej, to zamiast w kasie w Biedronce, ludzie by pracowali w bardziej opłacalnych miejscach, czyż nie?
+1 głos
odpowiedź 10 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Inwestować czas należy w to co się lubi. Nie można patrzeć na ogólne poszukiwania. Jeżeli będziesz robił to świetnie i będzie twoją pasją to nie bedzie żadnego prpoblemu. Załeży co lubisz robić i co Ci sprawia satysfakcję.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,667 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 367 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
–5 głosów
2 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Offtop przez Martin994 Nowicjusz (120 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...