• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsze projekty a wzorce projektowe.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
355 wizyt
pytanie zadane 9 września 2016 w C i C++ przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)

 

Witam.
Od jakiegoś czasu uczę się C++. Przerobiłem już całą symfonię c++ i do tego szkołę programowania prata, więc można powiedzieć że podstawy podstaw w C++ mam. Teraz przychodzi pora na pisanie pierwszych "większych" projektów, w których zastosuję całą zdobytą wiedzę. I tu moje pytanie. Czy jest sens na początku przejmować się tymi wszystkimi wzorcami projektowymi i projektowaniem programów obiektowych, dzieląc je na jakieś relacje, związki itd. czy na początku raczej można to pominąć i lecieć za głosem serca? Boję się, że zanim znowu przerobię jakąś książke o wzorcach projektowych to znowu minie x czasu, a chciałbym już ruszyć z projektami, żeby do studiów nabrać trochę wprawy praktycznej.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez niezalogowany

Na 1 roku studiów nikt nie będzie od Ciebie wymagał wzorców projektowych, bo trzeba będzie wyrównać poziom (zapewne zaczniecie od kalkulatorów, a po miesiącu będziecie pisać pierwsze, małe projekty - tak było w moim przypadku).

Polecam zacząć tworzyć programy a w wolnych chwilach poczytać o wzorcach (nie wyklucza to siebie nawzajem).

Jeżeli masz zbyt mało czasu, polecam skupić się na tworzeniu użytkowych programów i ich rozbudowie.

Stefan

2
komentarz 9 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Na studiach nikt nie będzie go pytał o wzorce projektowe... większosć tych wykładowców zatrzymała się w latach 2000 z nauką. Wyjątkami są osoby które pracują na etat po za uczelnią w zawodzie.
komentarz 9 września 2016 przez niezalogowany
Nie postawiłem tezy statycznej, gdyż studiów nie ukończyłem a jak ktoś się nie zna to nie powinien się wypowiadać. Z doświadczeń z 1szego roku - zgadzam się, ale nie wypowiem się za całość programu studiów ;)
komentarz 9 września 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
No to ja się wypowiadam na podstawie praktycznie ukończenia już 3 lat, na podstawie moich doświadczeń i kolegów na polibudach w kraju.

rzadko się zdarza by wykładowca był pasjonatem, większosć z nich uczy od lat jednego i tego samego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w Algorytmy przez niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi 571 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Artur Czopek Początkujący (260 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 330 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2017 w C i C++ przez GameProgrammer Obywatel (1,140 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...