• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po włączeniu listwy komputer przez parę minut odmawia posłuszeństwa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
148 wizyt
pytanie zadane 7 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam, mam bardzo dziwny problem, otóż pc prócz tego jednego mankamentu działa prawidłowo... otóż jeśli wyłączę listwę i po jakimś czasie ją włączę, żeby załączyć komputer, to ten wgl nie chce się załączyć przez parę minut - mogę sobie w kółko klikać  przycisk i nic.. Po paru minutach jak ręką odjął się odpala i wszystko działa. Dodam tylko, że moje "klikanie" nie jest niezbędne bo jeśli odpale listwę i po paru minutach kilknę guzik to pc od razu się uruchamia, czy ktoś wie co to może być za problem?
3
komentarz 7 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Sprawdź:

  • na innej listwie
  • inny zasilacz
  • czy BIOS za każdym takim uruchomieniem pamięta zapisane w nim ustawienia?
komentarz 7 września 2016 przez niezalogowany
na innej listwie sprawdzałem

zasilacza nie sprawdzałem, skontrolowałem to

a co do biosu to możesz powiedzieć nieco więcej, jak się zorientować?
1
komentarz 7 września 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

zasilacza nie sprawdzałem, skontrolowałem to

Tzn. jak skontrolowałeś?

 a co do biosu to możesz powiedzieć nieco więcej, jak się zorientować?

Sprawdź po takim długim uruchomieniu, czy BIOS ma zachowane swoje ustawienia (data i czas, wykryte dyski, ustawienia pamięci RAM, kolejność BOOTowania itd.) 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Nie potrzebnie wyłączasz listwę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 501 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 3,767 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...