• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak odzyskać usunięty film z pamięci telefonu ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
10,660 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Urządzenia mobilne przez Liogran Nowicjusz (170 p.)

Witam otrzymaliśmy w firmie http://www.optima-md.com nowe telefony Samsung Alpha niby fajne ale nie mają karty pamięci tylko wbudowaną pamięć 32GB. Przez przypadek usunołem ważne nagranie które wykonałem około 1 miesiąca temu. Czy istnieje jakaś szansa aby odzyskać usunięty film z pamięci telefonu opartego na systemie android ? 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 września 2016 przez xqwztz Obywatel (1,100 p.)
Każdy dzień użytkowania telefonu zmniejsza prawdopodobieństwo odzyskania tego filmu. Jeśli bardzo ci zależy na jego odzyskaniu, wyłącz telefon i udaj się do firmy, która odzyskuje dane. Ja ostatnio korzystałem z usług http://arvika.pl w Krakowie i wszystko skończyło się dobrze. Zaniosłem telefon, sprawdzili go i wykonali bezpłatną wycenę naprawy, mogłem zdecydować czy kwota naprawy mnie satysfakcjonuje. Poszukaj takiej firmy w swojej okolicy.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Z tego co wiem to ten program jest ponoć skuteczny sam nie testowałem, no i nie wiem jak to tam się ma z telefonami musisz poczytać a program to - "Easeus Data Recovery Wizard"

Z tego co się orientuje to czasem się da zrekonstruować jakieś pliki tego typu programami więc warto spróbować. Pozdrawiam
komentarz 6 września 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Osobiście, to zastanawiam się jakim to prawem te programy mają działać. No jak? pliki te muszą być zapisane gdzieś na telefonie, no bo skąd program będzie znał jego zawartość, skoro de facto tego pliku nie ma?
komentarz 6 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Co mam ci wyjaśnić zasadę działania? Może jeszcze kurs wydać? Skoro ludzie piszą, że działa w różnych źródłach informacji to znaczy, że coś w tym musi być, i warto spróbować skoro i tak wyboru nie masz xD
1
komentarz 6 września 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Na przykładzie książki. Dopóki nie zaczniesz nadpisywać, a jedynie usuwać dane, to tak jakbyś wyrwał z książki spis treści. Jednak książka nadal jest, tylko nawigacja po niej nie jest już taka oczywista. W łatwy sposób nie otworzysz danego rozdziału (pliku).
komentarz 6 września 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No dobra, ja podam kontrprzykład: Na płytach CD używa się zapisu magnetycznego, czyli albo pole magnetyczne jest, albo go nie ma. Jeśli usuniemy wszystkie dane z płyty, na płycie teoretycznie powinno nie być informacji, czyli pole magnetyczne płyty wynosić będzie 0. Twoja odpowiedz sugeruje mi, że te dane które usunęliśmy są na płycie, ale po prostu system tego nie pokazuje, więc te pole magnetyczne jest. Idąc dalej tym tonem myślenia dochodzimy do wniosku, że gdy usuwamy pliki to tak naprawdę ich nie usuwany, tylko usuwamy jakiś pseudorejestr. Teoria fajna, ale mam kilka kontrargumentów: a) usuwanie plików o różnej "wadze" zajmuje różną ilość czasu zależną od ich "wagi". Przypadek? Nie sądzę. b) dlaczego, gdy usuniemy z dysku / płyty wszystkie pliki, mamy 100% wolengo miejsca, skoro rzekomo te pliki tam są? Dlaczego mieliśmy dostawać od systemu mokrą szmatą w p*sk dowiadując się, że system nas oszukuje?
komentarz 6 września 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Odpowiedz pierw na pytanie - dlaczego niektórzy odzyskali pliki po ich systemowym skasowaniu? Jak to się stało? Magia? Nie sądzę ;) Oczywiście ja się nie znam, a komentarz który napisałem oparty jest na doświadczeniu innych osób którzy mieli podobny problem.
1
komentarz 6 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
komentarz 6 września 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)

@CzikaCarry

  1. Na płytach CD nie używa się pola magnetycznego, ale laser optyczny. Jako jedyne dane są one usuwane fizycznie, bo wypalane za pomocą mocnego lasera.
  2. Usuwajac plik usuwamy go z tablicy alokacji plikow(FAT), czyli z pseudorejestru w którym zapisane są klastry, do których odwołuje się dysk przy otwieraniu pliku.
  3. Usuwanie trwa różny czas, ponieważ czym większy plik tym więcej danych z FAT trzeba usunac. Zauważ, że usuwanie i przenoszenie w obrębie danego dysku trwa krócej niż kopiowanie.
  4. Zastanawialeś się dlaczego formatowanie trwa tak krótko, jak cały dysk trzeba nadpisać zerami? Bo nie trzeba. Usuwana jest tablica alokacji.
komentarz 6 września 2016 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Płyta CD akurat nie korzysta ze zjawiska magnetyzmu, tylko z odbicia optycznego. Inaczej jest w przypadku dysków magnetycznych. Wtedy rzeczywiście mamy do czynienia z magnesowaniem talerzy. Aby rozmagnesować talerz (po Twojemu ustawić pole magnetyczne na 0), musiałbyś użyć degaussera.

Twoja odpowiedz sugeruje mi, że te dane które usunęliśmy są na płycie, ale po prostu system tego nie pokazuje, więc te pole magnetyczne jest.

Tak, dokładnie tak jest. To znaczy ścieżki dysku zostają namagnesowane podczas zapisu i w takim stanie pozostają aż do kolejnego zapisu (nieważne czy dysk jest podłączony do zasilania). Podczas odczytu głowica wytwarza pole magnetyczne i oddziałuje ze ścieżkami dysku. W ten sposób głowica widzi zera i jedynki, a więc dane.

Usuwając pliki czyścisz metadane, ale samych danych już nie usuwasz, bo to zbędne zadanie (sprzęt się niszczy, tracisz czas, a i tak będziesz to robił podczas zapisu). Po usunięciu metadanych dysk wie, że może zapisywać kolejne informacje w tych miejscach, gdzie wcześniej coś było zapisane. Im więcej danych usuwasz, tym dłużej to trwa. Dysk potrzebuje więcej czasu, by zorientować się, które sektory może zwolnić. To że system pokazuje, iż prawie cały dysk jest wolny, nie oznacza że rzeczywiście jest wyczyszczony. To jest po prostu sygnalizacja, że tyle danych jeszcze można zapisać.

komentarz 7 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Pytanko. Jeśli wejdziemy w disc part  i damy clean all to operacja może trwać kilka godzin. Czy tutaj nie nadpisujemy każdego sektoru zerami ?
komentarz 7 września 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Dzieki wszystkim za wyjaśnienie :)

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 2,588 wizyt
+2 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 462 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...