• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć programowanie

Object Storage Arubacloud
–7 głosów
459 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryszard Petro Początkujący (300 p.)
zmienione kategorie 6 września 2016 przez draghan
Hej, mam 20 lvl i mam pewien problem

Uczyłem się javy z kursu całkiem spoko z podstaw,  html,css i ledwo JS, liznąłem pythona

Od razu piszę że chciałbym kiedyś pracować jako programista lecz nie chce się zawieść na rynku pracy

python = marnie z rynkiem pracy z tego co widzę

html,CSS+ JS = nauki bardzo dużo i też nie za bardzo chce się uczyć co miesiąc frameworka bo to już nowy wchodzi bo ten za stary ten bee wiecie o co chodzi.

I ta java jest całkiem spoko ale nauczenie się tych frameworków zajmie mi bardzo dużo czasu i zastanawiam się czy jest jakiś język w którym nie będe się musiał uczyć tyle żeby napisać jakiś głupi kalkulator(wiecie o co chodzi tak aby efekty jakieś były po tych dwóch latach) A praca bez jakiś większych mordów po 20h dziennie by się znalazła

Czy sama java z androidem wystarczy żeby coś osiągnąć?

Nie piszę, że nie chce się uczyć tych frameworków w ogóle ale  to bardzo dużo zajmie, a chciałbym też uczyć się i zarabiać na tym w miarę szybkim czasie bo samemu raczej będzie to w wolnym tempie szło (wiem że to dużo nauki)
4
komentarz 6 września 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Pytanie dwieście siedemdziesiąte dziewiąte. Znowu pytanie o start, pomimo że jest tego multum...
1
komentarz 6 września 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Nie masz takiej pasji. To nie zajmuj się programowaniem. Jeśli chcesz tylko zarabiać na tym dobrze to odstąp miejsca pasjonatom, oraz znajdź sobie zawód z którego będziesz zadowolony, że go wykonujesz, a nie tylko dostawał za niego sporo kasy.

Nie dość, że takich pytań (jak i odpowiedzi) jest wiele, to ty i tak zadajesz to pytanie. Myślisz, że w twoim przypadku ktoś odpowie coś inaczej niż w innych przypadkach.

PS: nie ta kategoria - powinno być Rozwój zawodowy, nauka, praca.
3
komentarz 6 września 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Programowanie bez ciągłej nauki to żadne programowanie. Jeśli nie chcesz poświęcać swojego czasu na samodoskonalenie, to nie wróżę Ci niczego dobrego w tym fachu, niestety.
komentarz 6 września 2016 przez Ryszard Petro Początkujący (300 p.)
nie napisałem że nie chce się dokształcać tylko że nie chce mieć na głowie 70 framowerków których nauka zajmie mi 20 lat aż znajdę gówniany staż żeby móc się z tej pasji utrzymać..

rany julek jakby programowanie było tylko z pasji to by ludzie nie siedzieli 15h dziennie i nie pracowali dla januszbiznesów na zawołanie przy nudnych projektach..
komentarz 7 września 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
W programowaniu, bez pasji nie zajdziesz daleko, jeśli coś jest dla ciebie pasją to nie patrzysz czy to ci da pieniądze czy nie. Jeśli chcesz połączyć pasję z zarabianiem pieniędzy, to jest dobry pomysł.

Nie musisz znać wszystkich frameworków jakie są pod dany język np. w Pythonie w większości wystarczy Django, a w Ruby: Ruby on Rails...

Nie chcesz się dokształcać ?

To długo programistą nie będziesz. Język będzie się rozwijał, frameworki też, powstaną również nowe technologie...

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 6 września 2016 przez jpacanowski

python = marnie z rynkiem pracy z tego co widzę

Bzdura...
https://pl.python.org/forum/index.php?PHPSESSID=9vu2r843oef8fnl838vooke772&board=9.0
http://www.praca.pl/s-programista,python.html

Albo wbijaj do Google...

html,CSS+ JS = nauki bardzo dużo i też nie za bardzo chce się uczyć co miesiąc frameworka

Jaki framework co miesiąc... Dobre opanowanie HTML5, CSS3, RWD wystarczy. Plus jQuery, chyba że mierzysz wyżej to JS (+ jakiś jeden framework).

Skoro chcesz uczyć się takiego języka gdzie można najszybciej zarabiać i jak najmniej się uczyć to może by zająć się czymś innym? Niepotrzebnie zabierać miejsce pasjonatom... Uczysz się danej technologii bo to kochasz i nie możesz spać po nocach pisząc kod...

1
komentarz 6 września 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

@jpacanowski nie wiem czy to wystarczy ;)

Pierwszy z brzegu link na jaki wszedłem - praca dla front-end developera

Must-have:

  • have CSS (Sass) and JS knowledge
  • have knowledge of at least one of the following: AngularJS, Ember.js, React
  • know how to create a DRY code
  • are familiar with GIT
  • have some experience with RWD
  • have a good command of written and spoken English (minimum B2 level); Polish is not required
  • have strong communication skills
  • have a good eye to details

Nice-to-haves:

  • have knowledge of ES6 and/or CoffeeScript 
  • know Bootstrap, Foundation or different UI framework
  • have knowledge of useful JS libraries (jQuery, underscore.js etc.)
  • have basic knowledge of Photoshop/Sketch (being able to work with a PSD/*sketch file)
  • know HAML/Slim
  • understand and be able to work with Ruby on Rails 
  • have some experience in front-end performance and/or SEO optimisation
0 głosów
odpowiedź 6 września 2016 przez Ryszard Petro Początkujący (300 p.)
android + java + co jeszcze żeby można wejść na rynek?
0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Bo pierwsze chęć do nauki. U ciebie tego nei widać. Myślisz tylko o pieniadzach. Podejdź do tego rzemieślniczo jak w idei Software Craftsmanship. Chyba,ze interesuje Ciebie klepanie kodu, w skutek którego i tak miernie będziesz wykonywał pracę.

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,096 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mario16 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 4,684 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Android, Swift, Symbian przez Lolzs Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,799 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...