• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam problem przy wyborze laptopa.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
240 wizyt
pytanie zadane 6 września 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Witam! Uczę się aktualnie programowania(umiem juz całkiem dobrze C++ i zabieram się za HTML itp.) i postanowiłem zmienić swojego juz 9leteniego laptopa (dostałem go na komunię i do tej pory mi wystarczał). Przez ten czas uzbierała mi się ładna sumka w wysokości 4tys. Przeglądam od kilku dni fora i kanały na yt w poszukiwaniu jakiegoś fajnego laptopa do programowania (gdyż na moim czas kompilacji i uruchamiania systemu jest juz dość długi co przy małych projektach na początku nauki nie przeszkadzało tak bardzo ale teraz juz przy większy projektach z obiektami i interfejsem jest uciążliwe. Ilosc dostępnego sprzętu mnie trochę przerosła więc zwracam się do was. Będę chciał postawić na nim tripple boota (nie wiem czy dobrze napisałem). Chciałbym aby komputer był szybki i posiadał dyski ssd na których minimum zmieszczę systemy obok moze byc dysk hdd ale ich łączna pojemność żeby wynosiła 500gb (najlepiej żeby ssd był 500gb bez hdd ). Nie gram w gry więc komputer nie musi mieć dobrej karty graficznej, zamierzam jednak bawić się od czasu do czasu w robienie modeli 3d w blenderze oraz jakieś tworzenie grafiki pod aplikacje. Co do głośników, to nie jestem jakimś znawca a zazwyczaj muzyki albo słucham na słuchawkach zakupionych gdyż nie jestem przyzwyczajony do powiadamiania wszystkich domowników czego słucham. Matryca wydaje mi się ze te 15 stuknie aczkolwiek wolałbym 17. Co do wagi to laptop często przemieszczany nie będzie więc jego waga nie musi byc jakaś super mała ale żeby mieściła się w granicach rozsądku (tak wiem powinienem w takiej sytuacji kupić stacjonarny komputer ale jak juz gdzieś wyjeżdżam to wolałbym mieć komputer przy sobie). Czytnika płyt tez nie wymagam, jakiś podświetleń klawiatur itp. rownież nie potrzebuję. Podsumowując żeby nie trzeba było czytać całości żeby dostać się do wymagań :) :

-szybki

-ma starczyć na kilka lat :)

-nie musi byc lekki( ale ważyć w granicach rozsądku)

-jakos głośników jest rzeczą o zerowym znaczeniu

-wielość matrycy fajnie jakby miała 15cali lub najlepiej 17

-dyski: ssd500gb albo dysk ssd na trzy systemy operacyjne +hdd żeby dobic do 500gb

-czytnik płyt nie jest wymagany

-w gry nie gram więc karta graficzna będzie potrzebna mi tylko do blendera

-cena tak do 4tys aczkolwiek te 500mogę jescZe

-jakies podświetlane klawiatury nie sa ważne

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Polecam lenovo y700 z i7,nvidia960M,dwa dyski SDD 256GB i HDD 1TB,16GB RAM.Sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony :)
komentarz 6 września 2016 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Wlasnie interesowałem się tym laptopem, posiadasz wersję 15 czy 17 cali ?
komentarz 6 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
15" :)
komentarz 6 września 2016 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Kupiłeś juz tak "bogatą" wersję czy wymieniałeś niekorerzczy ? Bo ja nie mogę nic takiego znaleźć takiej wersji
komentarz 7 września 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
http://www.x-kom.pl/p/292258-notebook-laptop-156-lenovo-y700-i7-6700hq-16gb-1281000-win10-gtx960m-fhd.html

mam taki sam nawet tam kupowałem tylko tu jest wersja z 128GB a ja mam 256 jakoś nie umiem znaleźć tej co ja mam
0 głosów
odpowiedź 9 września 2016 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Troszkę słaby opis, przeczytaj testy Dell Inspiron 7559 (15,6") seria Inspiron 15 7000

komentarz 9 września 2016 przez Kuba233 Początkujący (490 p.)
Dziękuję za odpowiedź ale wymieniony przez pana komputer posiada 8gb pamięci ssd (albo jestem ślepy i tak odczytałem) a tak jak już wspominałem chciałbym na ssd minimum postawić trzy systemy operacyjne, a najlepiej jeszcze często używane programy takie jak qt, blender i photoshop.
0 głosów
odpowiedź 11 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
dell inspiron polecam

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aervyne Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Zosia Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 161 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Napromieniowany Użytkownik (570 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...