• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skalowanie obrazka i umieszczenie na nim wskaźnika [Android Studio]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
429 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Android, Swift, Symbian przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Witam smiley
Ostatnio postawiłem sobie na cel stworzenie aplikacji na system Android będącej swoistą nawigacją po budynku. Żeby sprawdzić gdzie się znajdujemy wystarczy zrobić zdjęcie "QR code" które wisi na ścianie. Ale przechodząc do rzeczy:
Mam obrazek reprezentujący mapę budynku oraz znacznik mający pokazywać nasze położenie. Czytając QR code aplikacja dostanie dane gdzie dokładnie na mapie umieścić znacznik i ma za zadanie umieścić wspomniany znacznik i przybliżyć widok tak by nasze położenie względem elementów na mapie było dobrze widoczne (coś jak na obrazku poniżej). Moje pytanie brzmi:
Jak "przyciąć" i "przybliżyć" odpowiednio obrazek? Oraz w jaki sposób umieścić wspomniany znacznik?
Pomarańczowy prostokąt na dołączonym obrazku reprezentuje standardowy ImageView.
Mam nadzieje że jasno przedstawiłem mój problem. Dopiero co zaczynam swoja przygodę z pisaniem aplikacji w Android Studio więc proszę nie bić jeżeli problem jest błachy smiley
Wspomniany Obrazek:

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 września 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Cześć smiley,

rozwiązaniem Twojego problemu jest komponent Canvas. Możesz go umieścić zamiast obrazka i jak sama nazwa z angielskiego mówi, jest to płótno. Tu jest Link do dokumentacji, a resztę znajdziesz w internecie. Jest mnóstwo tutoriali. 

Ps. graty za dobrze napisany post i zrozumiale przedstawionym problem. Coraz rzadziej o taki na tym forum. yes

komentarz 5 września 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Dzięki wielkie laugh
Jeżeli "Canvas" się sprawdzi to dam najlepszą odpowiedź wink

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 7,006 wizyt
pytanie zadane 21 października 2015 w HTML i CSS przez DariuszH Gaduła (3,100 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 4,326 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2015 w HTML i CSS przez damianlxlx5 Obywatel (1,880 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 193 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...