• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język do realizacji własnych pomysłów

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
618 wizyt
pytanie zadane 4 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tymtym Nowicjusz (170 p.)
zmienione kategorie 4 września 2016 przez Arkadiusz Waluk
Witajcie,
Od jakiegoś czasu interesuję się tworzeniem stron www, uczę się na tą chwilę html oraz css można powiedzieć że już jakiś tam poziom osiągnąłem i chciałbym pójść o krok na przód, naturalną rzeczą byłoby teraz poznać JavaScript (z tego co wyczytałem) tylko chciałbym pójść w stronę back-endu i nie wiem czy to dobry pomysł. szukam języka który pozwoli mi na realizacje własnych pomysłów, mam w planach tworzyć sam dla siebie tzn nie zamierzam pracować w żadnej firmie jako programista. Prace już mam a, programowania uczę się dla siebie i realizacji własnych pomysłów (takie są założenia). Czy możecie mi podpowiedzieć jakiego języka/technologi najlepiej nauczyć się w moim przypadku?

Pozdrawiam TT

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
https://youtu.be/sBzRwzY7G-k?t=759 12:36

http://bit.ly/2bVQwBT <- z odpowiednim timestampem

Ofc polecam luźno podchodzić do całości.

PS moze w końcu skrypt dodający embadedy youtubowe rzucałby też od odpowiedniego czasu? Jeśli nie ma takiej opcji, to po prostu go wyłączcie =/
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeśli backend to z tego co wiem PHP, Python, Ruby, albo JS z node.js
komentarz 4 września 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
edycja 5 września 2016 przez MichuDev
oraz Java i inne języki JVM oraz .NET.
komentarz 5 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Rust i Go również :)
komentarz 5 września 2016 przez niezalogowany
Nie zapomnijcie o Perl'u ;)
komentarz 5 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
W C++ w sumie też się da :)
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Do backendu prawie wszystko się nadaje od Javy po PHP
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez tymtym Nowicjusz (170 p.)
edycja 4 września 2016 przez Arkadiusz Waluk
A lepiej wybrać z języków skryptowych czy kompilowanych? czy bez znaczenia? Wy mając już swoją wiedzę, jakiego języka byście używali to realizacji swoich projektów? Wiem że, narzędzie dobiera się do odpowiedniego zadania. Mam na tą chwile pewne pomysły ale pewnie z biegiem czasu mogą się one zmienić lub dojść nowe, dlatego szukam czegoś uniwersalnego, rozumiem też że, jeśli coś jest do wszystkiego to może być do niczego ale który z języków ma taką największą uniwersalność? Zależy mi na jakości kodu że, tak powiem, wiem że, w dużej mierze zależy to od programisty ale chyba wiecie o co chodzi, chyba że się mylę.
3
komentarz 4 września 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Błagam, jeśli kopiujesz posty z innego forum to chociaż usuń formatowanie i emotikonki bezpośrednio z danego forum bo naprawdę słabo to wygląda...

http://forum.4programmers.net/Edukacja/276183-jaki_jezyk_do_realizacji_wlasnych_pomyslow
1
komentarz 4 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Jeśli uniwersalność to Java, C# i JS
komentarz 5 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
A dlaczego nie inne języki?
komentarz 5 września 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Bo te języki są importowane na wszystkie platformy i można w nich robić back end. Na przykład C++ to nie bardzo na back end, a python to nie bardzo na wszystkie platformy i gry.
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Java $$$
0 głosów
odpowiedź 4 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Widzę, że ktoś tobie tu musi coś polecić, a nie jak wyżej, wysyp technologii i nic potem nie wiadomo...

A więc, polecam PHP i książkę PHP i MySQL. Od nowicjusza do wojownika ninja http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-od-nowicjusza-do-wojownika-ninja-kevin-yank,phmnow.htm

(na Helionie tymczasowo niedostępna, ale znajdziesz ją na Allegro i taniej)

0 głosów
odpowiedź 5 września 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Myślę, że początkowo warto się zainteresować JavaScriptem i Pythonem. Dlaczego? Języki mają niski próg wejścia, czyli są łatwe na start. Poza tym nadają się do bardzo wielu zastosowań. Można pisać aplikacje po stronie serwera, mobilne, na desktopy, oprogramowywać układy elektroniczne i roboty. Z tym, że JS jest o tyle fajny, że może być stosowany po stronie front- i back-endu, a także pisze się w nim aplikacje na TV.

Są to bardzo popularne języki, więc ilość frameworków i bibliotek jest wręcz porażająca, znajdzie się coś na każdą okazję. W sieci znajdziesz też mnóstwo narzędzi, które pomogą ci w pracy z językiem na codzień. Jeżeli coś jest otwarte (open source) to nie może się obyć tak naprawdę bez społeczności. Ta w wielu przypadkach staje się pomocna i chętnie dzieli się wiedzą.

Wiadomo, że każdy język ma swoje zastosowanie, do którego jest najlepszy, ale jest to dyskusja pokroju jaki język jest najlepszy w ogóle, jakie IDE wybrać, lub dlaczego Linux jest lepszy od Windowsa. Więc w twoim przypadku, wybrałabym coś o prostej składni, dużej uniwersalności i społeczności, bo chcesz się po prostu nauczyć programować.

Pozdrawiam
komentarz 5 września 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

PHP:

  • ma niski próg wejścia
  • nadaje się do wielu zastosowań
  • można pisać aplikacje po stronie serwera
  • porażająca ilość stron jest napisana na PHP, więc community również jest wielkie, często pomocne, choć to typ urażonej księżniczki
  • jest to bardzo popularny język, liczba frameworków i bibliotek jest nieskończona, aczkolwiek community oscyluje wokól sprawdzonych i wcale tego dużo nie jest
  • Wspiera wszystkie koncepcje obiektowe, jak TDD, dokumentację języka, czy API
  • jego jedynym (mam nadzieję na zawsze) zastosowaniem jest oprogramowanie backendu tak, aby zawsze działał.
0 głosów
odpowiedź 5 września 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Skoro i tak robisz to hobbystycznie, to może fajnie byłoby spróbować kliku technologii i z czasem wybrać co dla Ciebie jest najlepsze? Ja Ci np. polecę do backendu Ruby, ktoś inny PHP, jeszcze ktoś inny .NET itd.

Najlepszym rozwiązaniem jest popróbować samemu kilku technologii i zobaczyć jak tam się rozwiązuje dany problem. Gdy wszystkiego popróbujesz będziesz wiedział co Ci najlepiej pasuje.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 363 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Darkous Nowicjusz (120 p.)
–2 głosów
3 odpowiedzi 443 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2022 w JavaScript przez little_Mario Nowicjusz (140 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...